LEYLA’YI DUYGUSAL YAPTIM!

Oyuncu Gökçe Bahadır, insanları sürekli gözlemlediğini ve elde ettiği bilgilerle oyunculuğunu geliştirmeye çalıştığını söyleyerek Yaprak Dökümü’ndeki Leyla karakterine de duygusallığını kattığını belirtti.

Magazin

LEYLA’YI DUYGUSAL YAPTIM! Yaprak Dökümü dizisinin ’Leyla’sı Gökçe Bahadır, Kanaltürk’te ekrana gelen Berrin Şeker Civil’in ’Gecenin Rengi’ programına konuk oldu.

Karakterini ne kadar zenginleştirirse o kadar inandırıcı olduğunu ifade eden Bahadır, 'Zenginleştirebilmek için karakter üzerine bir çalışma yapmak gerekiyor. Çalışma derken de oturup böyle çalışma değil yani... Gün içinde biz oyuncular zaten çok gözlem yapan insanlarız. Tek tek bakıyorum, ne yapıyorlar, ne ediyorlar... Herkesi incelemeyi severim ben. Sonra bir gün öyle bir şey oluyor ki, bir oyunda bir yerde onu kullanıyorum ben. Fark etmeden ama aslında. Onu ben hafızama almışım, kaydetmişim. Bir yerde o çıkıyor, ben farkında olmadan. Bence zaten oyunculuk böyle bir şey' diye konuştu.

Duygusal bir insan olduğunu belirten Gökçe Bahadır, bu duygusallığını karakterine de yansıttığını ve bunun etkili sonuç verdiğine değindi.

Bahadır, 'Oynaya oynaya bazı şeyler keşfettim ve kendimden kattım. Tabii ben kendimden kattıkça karakter, başka tarafa doğru gitmeye başladı. Mesela diyorum ki duygusalım, duygusallığım tabii ki karakterde etkili oldu. Çünkü orada duygusal bir sahne oynandığı zaman benim gözlerim doluyor ve ben karakteri ister istemez daha duygusal bir karakter yaptım. Yani belki de kitaptaki Leyla karakteri ya da yazarların düşündüğü Leyla karakteri bu kadar duygusal değildi. Ya da bu kadar ağır depresif durumlar geçirecek bir karakter değildi. Ama ben belki bunu bu hale getirdim' dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: