Londra'nın üç bölgesinde terör alarmı

İngiltere'deki Londra Köprüsü'nde bir minibüsün kalabalığa daldığı bildirildi. Ancak resmi makamlar olayın kaza mı yoksa saldırı mı olduğu konusunda ve ölü ya da yaralı sayısında net bir açıklama yapmadılar.

Diğer Haberler

Londra'nın üç bölgesinde terör alarmı Londra'nın merkezindeki Londra Köprüsü yakınlarında gercekleşen saldırıda, bir minibüsün insanların üzerine sürüldüğü ve 20'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, araçla yapılan saldırının yanı sıra bıçaklı saldırıya uğrayan siviller de oldugu bildirilirken bu bilgi resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı. Köprü ve çevresi yaya ve araç trafiğine kapatılırken resmi makamlardan ölü ve yaralı sayısı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yerel saat ile 23.25 sıralarında da Londra Köprüsü yakınlarındaki Borough Market'de diğer bir kazanın yaşandığını ve bir bıçaklamanın yaşandığını bildirdi. Diğer bir olay da Londra'nın güneyindeki Vauxhall de meydana geldiği bildirilirken bölgeye çok sayıda silahlı polis sevk edildi.BBC News, Başbakan Theresa May ve Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan'a gelişmeler hakkında bilgilendirmelerin yapıldığını aktardı.

(DHA)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: