Lüküs Hayat Müzikali ile perdelerini açıyor!

Eskişehir Şehir Tiyatroları “Lüküs Hayat Müzikali” ile 1 Ekim’de Perdelerini Açıyor.

Kültür-Sanat

Lüküs Hayat Müzikali ile perdelerini açıyor! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının İlk ortak projesi olan “Lüküs Hayat” Müzikali 1 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan gala ile Eskişehir’e merhaba diyecek. Müzikalin yönetmen koltuğunda usta isim Haldun Dormen oturuyor.


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının işbirliği ile sahnelenen müzikali Ekrem Reşit Rey kaleme aldı. Müzikleri Cemal Reşit Rey’e ait olan eserin şarkı sözleri Nazım Hikmet Ran ve Ekrem Reşit Rey tarafından yazıldı. Eskişehir Şehir Tiyatroları her anlamda yeniden yorumladığı müzikalin ilk gösterimini 1 Ekim Çarşamba günü Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi salonunda, 1200 kişilik seyirci topluluğu önünde gerçekleştirecek. Eskişehir Senfoni Orkestrasının tam kadro ile çalacağı canlı performansın orkestra şefliğini Aytuğ ÜLGEN üstleniyor. Müzikalin Koreografisini Selçuk Borak, Dekor Tasarımını Barış Dinçel, Kostüm tasarımını Tülay Kale, Işık tasarımını ise Ersen Tunççekiç gerçekleştirdi.


Düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan yönetmen Haldun Dormen, “Eskişehir’e aşığım, Eskişehir’in her geçen gün büyüyerek mucizevi bir şekilde değiştiğine, bir kültür sanat başkentine dönüştüğüne şahit olmak mutluluk verici. “ Lüküs Hayat” Müzikali’ni Eskişehir’de sahnelediğim için ayrıca memnuniyet duyuyorum. Bu şehrin seyircisine yakışan bir oyun oldu. Tüm Eskişehirlilere şimdiden keyifli seyirler diliyorum” dedi. Şehir Tiyatroları adına konuşan Genel Sanat yönetmeni Emre Basalak “Lüküs Hayat Müzikalimizin tüm yaratıcı ekibi ve tasarımcıları, kendi alanlarında Türkiye’nin en iyi isimleri. Onlarla birlikte çalışıyor olmak bizim için çok onur verici. Ayrıca müzikalimizin Eskişehir Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası’nın ilk ortak projesi olmasını da çok önemsiyorum. Tüm biletlerimizi tükendi. Daha şimdiden şehir dışından oyunu izlemeye gelmek isteyen seyircilerimizin olduğunu biliyoruz ve mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

Lüküs Hayat Müzikalinde Şehir Tiyatrosu sanatçıları Devrim Özder AKIN, Elçin TEZCAN, Berkay AKIN, Elif Melda YILMAZ HATİPOĞLU, Ali EYİDOĞAN, Gamze DEMİRER, Mehmet Özgür ONAN, Ezgi COŞKUN, Başak Boran OKSAL, Sermet YEŞİL, Emir Murat İZCİ, Elif Savran PERK, Bilge CEZAYİRLİ, Korel CEZAYİRLİ, Pınar BEKAROĞLU ve Serhat ONBUL rol alıyorlar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: