M. ALİ ERBİL: 'BENİM İÇİN AİLE ÇOK ÖNEMLİ'

O, evlilikleri, ayrılıkları, şovları, esprileri ile Türkiye’nin vazgeçilmez magazin figürlerinden biri... Peki ya bu renkli tablonun arkasında neler yaşanıyor? Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’e Ramazan ayını nasıl karşıladığını ve çocuklarıyla ilişkilerini sorduk.

Magazin

M. ALİ ERBİL: 'BENİM İÇİN AİLE ÇOK ÖNEMLİ' Ramazan dendiğinde ilk anda aklınıza gelen ne oluyor?

- Ailem ve yakınlarımla birlikte oturduğum iftar sofraları elbette... Keyifli sohbetlerimiz, huzur içinde geçen o aile buluşmaları; unutulacak gibi değil ki onlar...

Mazide mi kaldı o iftarlar? Artık o huzurlu ve keyifli masalardan uzak mısınız?

- Yok canım, işlerimden fırsat buldukça yine o iftarlar gibilerini yaşıyorum tabii... Ama eskisi kadar sık olamıyor sanırım.

Peki iş takvimi fırsat verdiği takdirde, Ramazan ayını nasıl karşılarsınız? Var mıdır vazgeçmediğiniz bir ritüel?

- Genelde Ramazan'ın ilk akşamı, yani ilk iftar sofrasında aile fertlerimle bir araya gelir, o önemli akşamı mutlaka ailemle geçiririm. Ancak bu yıl “Çarkıfelek”in canlı yayın saati iftara denk geldi. O yüzden buluşma planımızı hafta sonuna erteledik. Aile ilk akşamı bensiz geçirdi, ben onlara ekrandan seslenmekle yetindim.

Oğlunuz Ali Sadi, Ramazanın ve orucun ne olduğunu biliyor mu? Bunlarla ilgili size soru sordu mu hiç?

- Ali Sadi de artık o kadar küçük değil, bilinçlendi. Aklına takılan her şeyi soruyor. Biz de annesiyle, onun anlayabileceği bir dille anlatmaya, öğretmeye çalışıyoruz. Ama ben işim nedeniyle İstanbul'dayım, o annesiyle Bodrum'da şu sıralar. Her gün iftar saatine yakın telefonla görüşüyoruz... Aile olmak benim için çok önemli. Çocukluğum yatılı okullarda geçtiği için bu konuda başkalarına göre daha hassasım. Çocuklarım, ailemin her ferdi benim için çok önemli ve bunu onlara da hissettirmek için elimden geleni yapıyorum.

“Çarkıfelek” Ramazan ayında da devam ediyor. Yıllardır var olan bir program bu, daha ne kadar sürer sizce?

- Ben “Çarkıfelek” ile bütünleştim artık... İnsanlar beni bu yarışmayı sunarken seyretmekten memnun, bu memnuniyeti gördükçe ben de işimi keyifle yapıyorum. Sanırım işin sırrı öncelikle benim eğleniyor olmam. Bu da yarışmacılara ve seyircilere otomatik olarak geçiyor. Kışın da aynı tempo devam edeceğiz. Daha uzun yıllar “Çarkıfelek”in yerini dolduracak bir formatın çıkacağını sanmam.

Son olarak; bu Ramazan ayında sevenlerinize ne söylemek istersiniz?

Bu Ramazan ayının da her zaman olduğu gibi milletimize ve tüm ıslam alemine bereket, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Herkese iyi Ramazanlar...


Hürriyet
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: