‘Macbeth’de beş gizemli cadı

The Tempest Ladies, yeni prodüksiyonları olan ‘Macbeth’ ile İstanbul ’da sahne almaya hazırlanıyor.

Kültür-Sanat

‘Macbeth’de beş gizemli cadı Altı kadının 2008’de kurduğu New York merkezli tiyatro ekibi The Tempest Ladies, yeni prodüksiyonları olan ‘Macbeth’ ile İstanbul ’da sahne almaya hazırlanıyor.

Gösterileri İngiltere ve ABD ’de övgüyle karşılanan Manhattanlı grup kendilerini “Her biri Shakespeare’e tutkuyla bağlı altı kadın” olarak tarif ediyor. Zaten grup da, üyeleri Londra’daki Shakespeare’s Globe Tiyatrosu’nda çalışırken kurulmuş.

The Tempest Ladies amaçlarını Shakespeare’i daha rahat ve anlaşılır bir şekilde anlatmak olarak özetliyor. Erkek karakterleri de canlandırıyor ve oyun boyunca rolleri sürekli değiştirerek devam ediyorlar. İkinci prodüksiyonları olan ‘Macbeth’de de beş gizemli cadı (Stella Berg, Stacey Bone-Gleason, Laura Borgwardt, Julia Giolzetti, ve Holly Hart) Shakespeare’in ölümsüz klasiğini çeşitli enstrümanlar, kumaşlar ve şarkılar eşliğinde yorumluyorlar.

Oyun, 12 ve 13 Nisan’da saat 20.30’da SAHNE/ Beşiktaş ’ta, 19 Nisan’da saat 19.30’da SAHNE/Kadir Has’ta. Biletler Biletix’ten veya SAHNE/Beşiktaş için gişeden temin edilebilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: