MAHKEMEDE İFADE VERDİ

Halis Toprak’ın kendisinden 54 yaş küçük eşi, ünlü işadamının kızlarının açtığı “evliliğin iptali“ davasında ifade verdi: Baskı görmeden evlendim, hukuka aykırı iş yapmadım

Magazin

MAHKEMEDE İFADE VERDİ Halis Toprak, 18 Temmuz’da kıyılan nikahla kendisinden 54 yaş küçük Nazlıcan Tağızade ile evlenmiş, ünlü işadamının ilk karısından olan kızları mahkemeye başvurarak, “evliliğin iptali” ve “vasi tayini” davaları açmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında Toprak ile eşinin dün ifadeleri alındı.

Sabah 10.00‘da Sarıyer Adliyesi’ne gelen çiftten Toprak “şüpheli”, Tağızade ise “mağdur” sıfatıyla ifade verdi. 13 Temmuz 1992 doğumlu olduğunu beyan eden “taze gelin” Tagizade, ifadesinde şöyle dedi: “Halis Toprak ile kendi rızam ile evlendim. Ailemin de bu evliliğe izni vardır. Yapılan işlemlerde, bildiğim kadarıyla hukuka aykırı bir işlem yoktur. Evlendiğimde 17 yaşımı doldurmuştum. Bu nedenle kimseden davacı ya da şikayetçi değilim.” Halis Toprak da eşiyle aynı doğrultuda ifade verdi.

Savcının odasında yaklaşık 1 saat kalan çift, birlikte geldikleri adliyeyi ayrı ayrı terk etti. Adliyeden önce ayrılan Tagizade, hızlı adımlarla kocasının, adı ve soyadının baş harflerini taşıyan HT plakalı otomobiline bindi. Eşinin ardından adliyeden ayrılan Toprak, gazetecilere, “Malikanenin satışıyla ilgili bilgimize başvuruldu” açıklamasını yaptı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: