MAHKEMELİK OLUYORLAR

Doğulu eski bir şarkısındaki 'Şeytan diyor ki git yanaş şuna' sözlerini kullanan Serdar Ortaç'a intihal davası açacak

Magazin

MAHKEMELİK OLUYORLAR Pop müzik dünyası yeni bir intihal tartışmasıyla çalkalanıyor. Bugünlerde herkes Serdar Ortaç'ın yazın hit şarkısı olan 'Şeytan'ın sözlerinin, Kenan Doğulu'nun eski bir şarkısının girişiyle benzerliğini konuşuyor. Kenan Doğulu'nun 'Festival' albümündeki 'Yüzsüz Yürek' adlı şarkısı Bazen şeytan diyor ki git yanaş şuna' şeklinde başlayan dizeleriyle tanınmış, uzun süre listelerin üst sıralarından düşmemişti. Benzer dizeler Serdar Ortaç'ın bu yaza damga vuran şarkısı Şeytan'da 'Şeytan diyor ki yanaş şuna' şeklinde geçiyor.

KALIPLAŞMIŞ BİR TABİR
Kenan Doğulu avukatına bu benzerliğin hukuki yönünün incelenmesi ve gerekirse hak arama yoluna gidilmesi için talimat verdi. Ortaç ise şarkıların tartışmaya değer benzerlik taşımadığını belirterek 'Bu dizeler hepimizin günlük yaşantısında kullandığı, kalıplaşmış bir tabir' açıklamasında bulundu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: