MAHRUKİ ÇİFTİ ÇEŞME'DE BALAYI YAPIYOR

Güney Asya'daki Bhutan Krallığı'nda geçen yıl ekim ayında evlenen ve İzmir'de geçen hafta sonu düğün yapan Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki ile eşi Mine Mahruki, Çeşme'de tatil yapıyor.

Magazin

MAHRUKİ ÇİFTİ ÇEŞME'DE BALAYI YAPIYOR Nasuh Mahruki, dünyada çok az bilinen Himalaya'daki Bhutan'da evlenmesi ve yaşadıklarına ilişkin yaptığı açıklamada Bhutan'ın, kendisini dış dünyadan çok iyi korumuş, saklı kalmayı başarabilmiş ender ülkelerden birisi olduğunu söyledi.

Kendisine çekici gelenin de bu olduğunu ifade eden Mahruki, şunları anlattı:

“Ben yıllarca bu bölgelerde tırmanışlar gerçekleştirdim. Ancak daha önce hiç bu ülkeyi görmemiştim. Bhutan'a gitmek hem pahalı, hem de zor. Nepal'in fahri konsolosu olan Gülselin Malkoç ile temasa geçerek bir çok engeli aştık. Bhutan Krallığı Adalet Bakanının katıldığı evlilik töreni bizim için de bir ilk oldu. Bu ülkede evlenen ilk yabancı çift olarak tarihe geçtik. Bhutan'da çıkan gazeteler bizi haber yaptılar.”

Himalaya kültürüne çok büyük saygısı olduğunu da vurgulayan Mahruki, “Eşimin doğum gününde, bu ülkenin geleneklerine göre bir düğün yaptık. Bhutan yöresel kıyafetleri ile dünya evine girdik. Evliliğimizin iyi gitmesi için bütün gün dualar okundu. Şu anda çok mutlu bir evliliğimiz var”dedi.

Mine Mahruki ise eşi sayesinde hayatının ilk dağ yürüyüşünü 5400 metre yükseklikteki Everest Ana Kamp Merkezine gerçekleştirdiğini söyledi.

Farklı kültürleri tanımayı, motosiklet ile gezmeyi Nasuh Mahruki ile öğrendiğini belirten Mine Mahruki, “Nasuh ile arkadaşlığımız döneminde Everest'e gitmeye karar verdik. Daha önce hiç böyle bir tecrübem olmamıştı. Galiba hedefi biraz yüksek tutarak 5400 metreye kadar yürüdük. Bu benim açımdan inanılmaz bir olaydı. Zaman zaman 'Benim burada ne işim var' diye kendimi sorguladım ama her sabah kalktığımda çok güzel bir manzara ile karşılaşınca 'İyi ki buradayım' dedim”diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: