MAHSUN, ÇANAKKALE FİLMİNDEN NEDEN VAZGEÇTİ?

Çekilen Çanakkale filmlerini beğenmeyen Mahsun Kırmızıgül, dev bir bütçeyle çekmeye hazırlandığı '57 Alay' filmini çekmeme kararı aldı.

Magazin

MAHSUN, ÇANAKKALE FİLMİNDEN NEDEN VAZGEÇTİ? Mahsun Kırmızıgül, '57. Alay' filmini rafa kaldırdı. Gerekçe olarakta çekilen Çanakkale filmlerini beğenmemesi oldu.

Sinan Çetin'in gişede hüsrana uğrayan 'Çanakkale Çocukları' filminin ardından gözler, vizyon tarihi bekleyen 'Çanakkale 1915'e çevrildi. Onun ardından sırada aynı konuyu anlatan Serdar Akar ve Mahsun Kırmızıgül'ün filmleri vardı. Ancak Kırmızıgül bu projesinden vazgeçti.

Mahsun Kırmızıgül; üzerinde iki yıldır çalıştığı 20 milyon dolar bütçeli '57. Alay'ı çekmeme kararını şöyle açıkladı: "İki Çanakkale filminin fragmanını da izledim. O kadar kötüydüler ki; Çanakkale filmi çekmekten vazgeçtim. Bu ülkede bugüne kadar Atatürk filmleri de doğru çekilemedi. Ne yazık ki, onu da layıkıyla beyazperdeye aktaramadık!"

'Beyaz Melek', 'Güneşi Gördüm' ve 'New York'ta Beş Minare' filmlerinin ardından Kırmızıgül imza atacağı '57. Alay'ı; Avustralya'nın Melbourne kenti ile Gelibolu'da çekecekti.

Sabah.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: