Mahsun Kırmızıgül'ün yeni 'Mucize'si

Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Mucize'nin fragmanı sinemaseverlerle buluştu.

Magazin

Mahsun Kırmızıgül'ün yeni 'Mucize'si Mahsun Kırmızıgül, yapmış olduğu sosyal filmlerle gişede her biri ayrı ayrı büyük başarı yakalayan toplamda 10 milyon seyirciyi geçen Beyaz Melek, Güneşi Gördüm ve New York’ta Beş Minare’den sonra kariyerinin dördüncü filmi Mucize’nin fragmanını sinemaseverlerle paylaştı. Kırmızıgül’ün gerek çekimler, gerekse etkileyici hikayesiyle yine milyonları sinemaya çekeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bugüne kadar çektiği filmlerde toplumsal olayları konu alan ünlü yönetmen dört yıl sonra Mucize filmi ile sinema izleyicisiyle buluşacak. Dördüncü kez yönetmenlik koltuğuna oturan Kırmızıgül, bu filmde’de yönetmen, senaryo, müzik ve oyunculuğuyla yer alırken. bu kez, 60’lı yılların anlatıldığı bir dönem filmine imza atıyor.

Yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yazılan ve Talat Bulut’un Foçalı bir öğretmeni canlandığı film öğretmenlere adanmış bir film olacak.

Çekimleri İzmir Foça, Uşak ve Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen Mahsun Kırmızıgül dördüncü filmi ile bu kez izleyiciyi 1960 yıllarında sefalet içinde yaşayan darbenin içinde debelenen Türkiye’nin panormasına ışık tutacak. Filmde anlatılanlar, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesini anlatıyor. 1960’lı darbe döneminde geçen film, Egeli bir öğretmeninin (Talat Bulut’un) Anadolu'nun ücra bir köşesine sürgüne gidişini anlatıyor.

Boyut Film / Murat Tokat’ın yapımcılığında çekilen ve yaşanmış bir aşk masalı ve bir dostluğun hikayesini anlatan ‘Mucize’ 1 Ocak 2015 yılında Türkiye, Avrupa ve dünyanın pek çok farklı ülkesinde aynı anda sinemalarda olacak. Sinemalarda gösterime giren Mucize filminin fragmanı çok büyük ilgi gördü.

video...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: