MAHSUN'UN 'HAYVAN'I İLTİFAT GİBİDİR

Mahsun Kırmızıgül’ü yönetmen saymayanlara kızan Hande Subaşı sert konuştu:

Magazin

MAHSUN'UN 'HAYVAN'I İLTİFAT GİBİDİR * Güzelliğinizin hep farkında mıydınız, dış görünüşünüzle hep övünür müydünüz? Çirkin ördek yavrusu değildim ama kendimi pek de beğenmezdim. Daha doğrusu güzel olduğumun farkında değildim. Zamanla kendime güvenim geldi. İçine dönük, utangaç bir kızdım. İyi ki manken ve oyunculuğu seçmişim. Bambaşka bir insana dönüştüm.

* Lüks alışkanlıklarınız var mıdır? Göründüğüm gibi değilim. Konforla ilgilenmem, lüks şeyleri sevmem. 'Güneşi Gördüm' filminin setinde çok zor şartlarda çalıştık mesela... Karavanlarda tuvaletimizi yaptık. Karavanlarda soyunduk.

* Başka? Çekimleriyse Kağızman'ın 2 bin 200 metre yükseklikliğinki bir köyünde yaptık. Yol yoktu, patika yolu açtılar bizim için...Her gün otelden dağa gitmemiz 2.5 saatti. Üstümüzde hırkalar, kazaklar ayaklarımızda kalın çoraplarla çalıştık. Dondum. Ayağımda lastik ayakkabılar vardı. Çıplak ayak toprağa basıyor gibiydik.

* Sıcacık evimde oturmak varken, burada ne işim var diye aklınızdan geçti mi? Eğer bir işe gönül verirseniz zorluklar size batmaz. Severek oynadım.

TARAFSIZ BİR FİLM

* Ne dersiniz Mahsun Kırmızıgül Yılmaz Güney'in tahtına sahip çıkabilir mi? Mahsun Kırmızıgül, 'Yılmaz Güney olayım' diye yapmamıştır bu filmleri... İçinde yanıp tutuşan bir alevi söndürmek istemiştir. Siyasi görüşleri öyle olabilir. Hamurları aynı sonuçta, fikir olarak bazı şeyleri Beyazperde'ye yansıtmak adına ortaklar ama hepsi o kadar...

MAHSUN’U ÇEKEMİYORLAR

* Peki ya siz hangi düşünceye hizmet ediyorsunuz? Ben solcuyum diyemem. Bu filmde Kürt propagandası yapılmıyor, insanlık mesajı veriliyor. Ne Türk'ü ne Kürt'ü sadece neden bunlar yaşanıyor, bu durum sorgulanıyor.

* Sizi bir şey mi rahatsız etti? Bu filmde beni rahatsız etmeyen şey, filmin tarafsız olması...

* Mahsun Kırmızıgül'e sadece türkücü muamelesi yapıp, yönetmenliğini yetersiz bulanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Başka meslekle uğraşıp da sonradan kulvar değiştiren insanları desteklemişimdir hep. O, ispat etti kendini. Hem iyi bir müzik adamı hem de iyi bir yönetmen. Neyi var neyi yoksa sinemaya yatırdı.

* Dediğiniz gibi çok iyi bir yönetmense kabullenişteki bu zorlanmalar niye? Çekemiyorlardır, kıskanıyorlardır.

* Yönetmen koltuğundan size bağırdı mı hiç? Hayır, hiç olmadı. Kimseyi kırdığına şahit olmadım. Argo konuşur ama çok tatlı söyler, gülersiniz.

* Ne der? O kadar güzel 'Haaayvaaan' der ki, iltifat gibi gelir hoşunuza gider, dikkati kendisine çekerken sizi de eğlendirir çünkü.

* Nişanlınız Can Bey nasıl; her şey yolunda mı? Her şey güzel gidiyor.

* Karadeniz erkekleri kadınını hakikaten çok sahipleniyor değil mi? O benim aynı zamanda bodyguard'ım olur.

* Nasıl yani? Beni her türlü kötülükten korur.

* Nasıl bir aşıksınız? Romantiğim. Zor aşık olmam. Dır dır yapmam ama kıskancım.

3 ÇOCUĞUM OLSUN İSTERİM

* Anne olmayı istiyor musunuz? Hem de çok, çocukları çok seviyorum. İki çocuğum olsun istiyorum. Nasipse biri kız olsun, biri de erkek... Üçüncüyü de yıllar sonra yapabilirim. Tek çocuk büyüdüğüm için hep kalabalık bir ailem olsun istedim, inşallah olur.

* Evlilik ne zaman? Henüz tarih saptamadık. Hiç boş kalamıyorum ki, sürekli işlerim oluyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: