Makyaj hataları!

İçinizdeki sanatçıyı ortaya çıkaran mucize 'makyaj sanatı' ile ilgili doğru bildiğiniz yanlışlardan kaçınmalısınız...

Kadın

Makyaj hataları! Makyaj yapmayı bilen ve bilmeyen tüm kadınlar; hafif de olsa, daha güzel görünmek için makyaj yapmayı sever. Ama bazı hatalar var ki, onları yaptığınızda sonuçları güzel görünmek bir yana, olduğunuzdan çok daha farklı görünmenize neden olabilir.

Bazlar sadece makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlamaz aynı zamanda cildinize daha düzgün bir görünüm vererek, kullandığınız tonların kendini göstermesini sağlar. Ayrıca baz kullandığınız takdirde fondöteninizi çok daha hafif uygulayabilirsiniz.

Eğer cildinizdeki problemleri fondötenden önce kapatıcıyla gidermeye çalışırsanız, normalde kullanacağınızdan çok daha fazla kapatıcı kullanmanız gerekebilir. Dolayısı ile önce fondöteninizi tüm yüzünüze eşit biçimde dağıtmalı, daha sonra problemi gördüğünüz bölgelere kapatıcı uygulamalısınız.

Fondöten renginizi seçerken özellikle çok dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde beden renginiz ve yüzünüz birbirinden çok farklı görünebilir. Bu sebeple fondöten alacağınız zaman, makyaj danışmanına mutlaka kendi cilt renginizden bir ton açık bir fondöten önermesini rica edin.

Özellikle kırmızı gibi iddialı renkleri kullanmayı tercih ediyorsanız mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız. Aksi takdirde rujunuz dağılabilir ve seksi görünmek isterken ortaya son derece basit bir sonuç çıkabilir. Doğal tonlarda rujları tercih ediyorsanız da, kullandığınız renkten birkaç ton açık bir dudak kalemiyle dudaklarınızı boyarsanız, rujunuzun çok daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Allığın amacı yanaklarınıza doğal bir pembelik vermektir. Siz hiç doğal pırıltılı mercan tonlarında kızaran birini gördünüz mü? Pek sanmıyoruz… İşte bu sebeple teninize uygun olarak şeftali ya da pembe tonlarında bir allık tercih etmelisiniz. Eğer sezonun trendlerine uymak istiyorsanız, allığınızın üzerine çok hafif bronzluk etkisi yaratan pırıltılı allıklardan uygulayabilirsiniz.

Evet, henüz maskaranız tamamen bitmemiş olabilir. Ancak alalı üç ayı geçtiyse artık onunla vedalaşma zamanınız gelmiş demektir. Çünkü fırçanıza rimel gelsin diye fırçayı tüpe sokup çıkarmanız hem maskaranızda bakteri üremesine hem de içine çok daha fazla hava girmesine ve daha tüp bitmeden kurumasına neden olacaktır. Bu da kirpiklerinizin birbirine yapışması ve rimelinizin topak topak dökülmesi ile sonuçlanabilir.

Elbette eyeliner, düzgün kullanıldığı takdirde gözlerinizin çok daha iri ve şekilli görünmesini sağlayacaktır. Ancak özelikle gündüz saatlerinde çekilmiş siyah kalın eyeliner, çok fazla göze çarpacak ve öyle olmasa bile, aşırı makyaj yağmışsınız havası yaratacaktır. Bunun yerine kahverengi ya da bakır tonlarında bir eyeliner kullanmayı deneyin. Bu çok daha hoş ve tazelenmiş görünmenizi sağlayacaktır.

Genellikle kadınlar fondöten ve allık kullandıktan sonra pudraya fazla gereksinim duymazlar. Ancak aslında bu da yapılan en büyük hatalardan biridir. Pudra, cildinizin çok daha pürüzsüz görünmesini ve yaptığınız makyajın ortaya çıkmasını sağlayan en önemli etkenlerden biridir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: