Makyaj süngerinizi yanlış kullandığınızın 5 işareti!

Makyaj süngerleri hayatımızı kolaylaştıran önemli bir araca dönüştü. Ancak bu pratik buluşu nasıl verimli kullanacağımızı pek bildiğimiz söylenemez. İşte makyaj süngerini yanlış kullandığınızın belirtileri…

Kadın

Makyaj süngerinizi yanlış kullandığınızın 5 işareti! KURU SÜNGER KULLANMAK
Makyaj süngerini kullanırken ıslak olması önemli bir detaydır. Süngeri suya sokmak yerine su sprey şişesi ile de nemlendirebilirsiniz. Süngerinizin nemli olması makyaj ürünlerinizi emmesini sağlayacaktır.

SÜNGERİ HER YERE SÜRMEK
Makyaj malzemesini cildinize yedirirken süngeri sürüklemek yerine tampon hareketlerle kullanmalısınız. Örneğin fondöteninizi alın, yanaklar ve çeneye noktalar halinde sürün, daha sonra nemlendirdiğiniz süngerinizle hafif dokunuşlarla dağıtın.

ŞEKLİNİ TANIMAMAK
Süngerinizin bir tarafının sivri diğer tarafının geniş olmasının bir sebebi var elbette. Yuvarlak kısmını yüzünüzün daha geniş olan kısımlarında kullanırken, sivri tarafını ise göz, burun ve dudak çevresi için kullanmalısınız.

SADECE SIVI ÜRÜNLERLE KULLANMAK
İpeksi ve pürüzsüz bir görünüm için sıvı olan fondötenlerin üstüne toz pudra gibi ürünleri dağıtmak için süngerinizi kullanabilirsiniz. Böylece daha eşit ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz ancak bu uygulamada süngerinizin kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

SÜNGERİNİZE KÖTÜ DAVRANMAK
Süngeriniz ne kadar kaliteli olursa olsun bir kullanım ömrü vardır. Bu süre de sizin ne kadar iyi kullandığınıza göre değişir. Öncelikle süngerinizi temizlerken nazik olmalısınız. Yıkadıktan sonra ise ıslak haliyle süngerinizi makyaj çantanıza koymamalı ve 3 ayda bir süngerinizi mutlaka değiştirmelisiniz.

Kabarık saçlar için bu maske tarifleri bir mucize!

Kabarık saçlar için bu maske tarifleri bir mucize!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: