Makyaj yapmadan güzel olmanın yolları

Fondötenin kölesi olmayın...

Kadın

Makyaj yapmadan güzel olmanın yolları Makyaj malzemelerine harcanan paralar, cilt gözenelerini tıkayan yoğun fondötenler ve kat kat yüze sürülen türlü ürünlerle güzel olmaya çalışmak geçici bir güzellik sağlamaktan öteye gitmiyor. Hem zamanınızdan çalıyor, hem de kalıcı bir güzellik sağlamayıp asıl yüzü perdeliyor. Önemli olan makyajsız nasıl güzel olabilirim bunu bulmaktır.

İşte size hiç makyaj yapmadan güzel olmanın tüyoları…


Güzelliğin ilk göze çarpan ve en önemli detaylarından biri olan mükemmel kaşlar, yüzün en ilgi çekici yerleridir. Güzel olmak için girdiğiniz çabada ilk yapmanız gereken yüzünüze uygun kaş şeklinizi bulmak ve kusursuz bir kaş ile ifadelerinizi güçlendirmektir. Gözlerinizin nasıl baktığı kaş şeklinizle doğru orantılıdır.

Akneler, cilt lekeleri, sivilceler ve temizlenmemiş yani arınmamış bir cilde sahipseniz güzel olmayı beklemeyin. Üstelik sadece makyaj yaparak bile saklayamayacağınız bu detay çok önemlidir. Temiz ve parlak bir cilt fondötene ve her an yapılacak ağır makyajlara ihtiyaç duymaz. Yüzünüze evde uygulayabileceğiniz peeling ve maskeler ile ilgili bilgileri güzellik sayfamızdan bulabilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Diğer detayımız kıvrık ve uzun kirpikler. Bakışların güzelliği için gereken bir diğer unsur da budur. Uzun kıvrık ve göz alıcı kirpiklere sahip değilseniz, kirpik köklerinizi kulak pamuğu çubukları ile uygulayacağınız badem yağı ya da vazelin kısa sürede uzun ve kıvrık kirpiklere kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Güneşin zararlı ışıkları cildinizin baş düşmanıdır. Lekelerin oluşumunda büyük rol oynar. Bu yüzden dışarı çıkmadan önce mutlaka koruyucu güneş kremleri kullanmalısınız. Son olarak dudak peelingi ve diş bakımı. Güzel olmanın bir numaralı kuralı gülümsemektir.

Güldüğünde çirkinleşen insan sayısı azdır. Bunu yapmadan önce dişlerinizi sarı lekelerden arındırın ve dudaklarınızı mutlaka nemlendirip, peelingini yapmayı ihmal etmeyin.
Gülümseyerek güzelleşin.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: