Makyajla beliren yüz kemikleri…

Makyaj artistlerine göre çıkık elmacık kemikleri seksi ve göz alıcı bir görüntünün anahtarı.

Kadın

Makyajla beliren yüz kemikleri… Yanaklarınızda kullandığınız kontürlerle, yüz şeklinizi daha oval gösterebilir; makyajınızda dengeli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Doğal yüz yapınız kemikli olmasa da, bu teknikle daha zayıf ve kemikli bir yüz görüntüsü yaratabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizi bulun
Her kadının elmacık kemikleri belirgin değildir. Ama her kadının elmacık kemiği vardır. Kontürleme işlemine başlamadan önce, elmacık kemiklerinizin yerini doğru şekilde tespit etmelisiniz. Bunu yapmak için dudaklarınızı balık gibi büzün. Böylece yanaklarınız içeri çöker ve kemikleriniz ortaya çıkar. Kemiğinizin yerini tespit ettikten sonra, işaret parmağınızı, kemiğinize paralel şekilde tutun. Bu sayede allığınızı sürerken, geçmemeniz gereken sınırı kolayca görebilirsiniz.

Koyu renklerle
Klasik fondöteninizin bir ton koyusuyla ya da cilt tonunuzdan hafif koyu bir pudrayla elmacık kemiğinizin altını koyultun. Bunu yapmak için, fondöten ya da pudrayı, saç çizginizden elmacık kemiğinizin altına kadar bir çizgi halinde uygulayın. Daha sonra temiz bir fırça ya da sünger kullanarak, bu çizgiyi dağıtın.

Yanakların elmacık kısmı
Elmacık kemiğinizin üst kısmı, yanaklarınızın elma kısmıdır. Bu kısma, alt bölümde kullandığınızdan daha açık ton bir allık uygulayın. Krem kıvamındaki allıklar daha doğal görüntüler yaratacaktır. Tercih ettiğiniz allık tonuyla, yanağınızın elma kısımlarına biraz renk katın.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: