Makyajsız güzel görünmek mümkün mü?

Güzel görünmek için illaki makyaja ihtiyacınız yok. Sağlıklı ve ışıldayan bir cilt ile fondöten bile sürmeden güzel görünebilirsiniz.

Kadın

Makyajsız güzel görünmek mümkün mü? Makyajsız güzel görünmek pek de mümkün değil gibi görünse de bu yargınızı yıkmak için size özel bir yazı hazırladık. Doğallık her zaman gündelik hayatta en iyisidir. Çok özel zamanlar haricinde ağır makyajlar yaparak farklı görünmek isteyebilirsiniz. Ancak hem cildinizi rahatlatmak hem de doğal güzelliğiniz ile insanları etkilemek istiyorsanız işte size makyajsız güzel görünmenin yolları…

Cilt Temizliği En Önemli Nokta
Cildiniz sağlıklıysa sizin görüntünüz de harika olur. Bu noktada cildinizi iyi temizlemiş olmanızın önemi büyüktür. Cilt tipinize göre güvendiğiniz ürünler ile düzenli olarak cilt temizliğinizi gerçekleştirin. Özellikle akşam yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin. Sabah kalktığınızda aynada yüzünüzün ışıldadığını görebileceksiniz. Gün içerisinde cildinizde biriken kirleri yatmadan önce temizlemeniz rahat bir uyku çekmeniz için de iyi olacaktır.

Nemlendiricileri İhmal Etmeyin
Cildinizi temizledikten sonra düzenli olarak uygulamanız gereken bir diğer unsur da nemlendiricilerdir. Nemlenmiş ve parlayan bir cildiniz var ise zaten makyaj yapmak içinizden gelmez ve bu halinizle oldukça güzel gözükürsünüz.

Ancak bu uygulamayı da cilt temizlemesi gibi düzenli hale getirmeniz gerekmektedir. Makyaj yaparak sağlıksız cildinizi saklayabilirsiniz. Ancak o cilt sizin ve onunla bir ömür geçirmek zorundasınız. Bu nedenle sağlığınıza özen göstermeniz için her gece yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin ve nemlendirin.

Göz Çevresini Unutmamak Gerekiyor
Çalışan kadınların çantalarında mutlaka gözaltı kapatıcıları bulunur. Gün içerisinde sürekli bilgisayar başında olmak veya yorgunluk gibi sebeplerle gözlerin altında koyuluklar oluşmasını kaçınılmaz kılar. Kapatıcılar ile bunu kapatabilirsiniz ama onlar hep ordadır. Kapatıcılara başvurmak yerine akşamları yatmadan göz çevrenize uygun olarak hazırlanmış kremler ile bakım yapabilirsiniz. Sabahları da güne başlamadan önce aydınlatıcı özelliğe sahip nemlendiriciler size yetecektir.

Yeterli Uyku Şart
Cildinizin ışıltılı bir görünüme sahip olması için günde mutlaka 7 saat uyumanız gerekmektedir. Yeterli uyumadığı takdirde bunun etkileri de direkt olarak cilde yansımaktadır. Özellikle gözaltındaki morluklardan şikâyetçi olanların günlük uykularını alarak güne devam etmeleri ile bu morluklar da yok olacaktır.

Haftada Bir Peeling
Cildinizdeki ölü derileri temizlediğinizde cildiniz de yenilenecektir. Daha canlı ve parlak bir görüntüye sahip olacaktır. Bunun için haftada bir peeling uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Ancak peeling konusunda da cilt tipinize uygun olanı seçmenizde fayda var. Hassas bir cildiniz var ise sert tanecikleri olan peeling maskeleri cildinize daha çok zarar verebilir.

Diş Temizliğinize Özen Gösterin
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız ve temizlemeniz ağız bölgenizin daha sağlıklı ve güzel gözükmesini sağlar. Beyazlatıcı diş macunlarından yardım alarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Gülümsediğinizde bakımsız görünen dişler yerine hem sağlıklı hem de güzel bir görünüme sahip olmanız da makyaj derdinden sizi kurtaracaktır.

Sağlıklı bir yaşam sürdüğünüz takdirde makyaja ihtiyacınız kalmadığını göreceksiniz. Günlük su ihtiyacınızı karşılamanız bile görünümünüzde harika etkiler yaratacaktır. (Kaynak: kadin.com)

Bunlarda ilginizi çekebilir: