Manolo Valdés Pera Müzesi’nde

İspanyol Manolo Valdés 8 Mayıs - 21 Temmuz 2013 tarihleri arasında Pera Müzesi'nde.

Kültür-Sanat

Manolo Valdés Pera Müzesi’nde Pera Müzesi, 8 Mayıs - 21 Temmuz 2013 tarihleri arasında çağdaş sanatın yaşayan en büyük ustalarından İspanyol Manolo Valdés’i konuk ediyor.

“Manolo Valdés, Resim ve Heykeller”

Özellikle kullandığı malzemelerin çeşitliliği, büyük boyutlu yapıtları ve forma dair arayışları ile dikkat çeken, günümüzün büyük sanatçılarından Manolo Valdés’in 1980’lerden günümüze uzanan çalışmalarından, 46 resim ve 13 heykelden oluşan 59 yapıtlık “Manolo Valdés, Resim ve Heykeller” sergisi, Pera Müzesi ile dünyanın en önemli galerilerinden Marlborough Gallery New York işbirliğiyle ziyaretçilerle buluşuyor.

Kurucuları arasında yer aldığı ve pop sanatın İspanya’daki öncüsü olan Equipo Crónica’nın 1981 yılında dağılmasının ardından kariyerine yalnız devam eden 1942 Valencia, İspanya doğumlu Manolo Valdés’in geçmişin başyapıtlarından yola çıkan, tarihsel izler, renk tonları ve dokulardan oluşan sonsuz bir görsel zenginlik sunan ve sanat tarihinden izler taşıyan yapıtları, İspanyol Altın Çağı’nın ustaları Velázquez’den Zurbarán’a, Matisse’ten Picasso ve Lichtenstein’a izler taşıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: