Maradona değil Drogba çılgınlığı!

Maradona hayranı Napoliler, hazırlık maçı için şehirlerine gelen Galatasaray’a da büyük ilgi gösterdi. Napolililer, gece yarısına kadar takımın kaldığı otelin önünden ayrılmadı.

Diğer Haberler

Maradona değil Drogba çılgınlığı! Galatasaray’ın Napoli’de konakladığı oteli gecce yarısı İtalyanlar bastı! İtalyan kulübü ile özel hazırlık maçı yapmak için Napoli’ye gelen G.Saray kafilesine gösterilen yoğun ilgi zor anlar yaşattı.

Deyim yerinde ise İtalya’da G.Saray çılgınlığı yaşandı. Gecce yarısına kadar G.Saray’ın kaldığı Grande Albergo Vesuvio Oteli’nin önünden 250’ye yakın İtalyan, dağılmamakta direnip tezahüratlar yapınca sarı kırmızılılar, polise başvurmak zorunda kaldı. G.Saray’ın Napoli sahiline bakan müthiş tesisine İtalyan taraftarlar akşam saatlerinde akın etmeye başladı. Odaları caddeye bakan G.Saraylı oyuncular da bu ilgiye balkonlarına çıkarak izledi. Drogba ve Sneijder, yine İtalyan taraftarların en çok ilgi gösterdiği yıldızlar oldu. İki yıldız, balkondan aşağı G.Saray tişörtleri atınca kalabalık daha da artmaya başladı.

‘SİNYOR TERİM’ DİYE BAĞIRDILAR

Video yüklenemedi...Teknik direktör Fatih Terim’in izin verdiği futbolcular akşam saatlerinde şehri gezmeye çıktı. Futbolcular otele geri döndüklerinde kabalık bir İtalyan taraftar gurubuyla karşılaştı. Kaleci Muslera’yı tanıyan İtalyanlar, bir anda otelin içine girmeye çalıştı. Ancak bu noktada polisler ve G.Saray kulübü korumaları duruma müdahale etti. İtalyanlar “Sinyor Terim” ve “Mister Terim” diye de sık sık bağırdılar. Sarı kırmızlı kafilenin yöneticileri kalabalık dağılmayınca otel yönetimine başvurmaz zorunda kaldı.

POLİS GELDİ ANCAK O DA ÇARE OLMADI

Futbolcuların artık bu durumdan rahatsız olmaya başladığını ve dinlenleri gerektiğini kaydeden yöneticiler kalabalığın dağıtılmasını istedi. Ancak otel yönetiminden “Biz bir şey yapamayız” cevabın aldılar. Yetkililer çareyi İtalyan polisine haber vermekte buldu. Otel önüne iki polis otasu geldi ancak polis memuru da “Burası kamuya açık alan. İnsanları dağıtamam. Bir müdahale etmem ancak içeri girmelerine engel olabiliriz” dedi. İki polis gecce 02.00’ye kadar otelin önünde nöbet tuttu.

54 BİN BİLET SATILDI

G.Saray’a Napoli’de gösterilen ilgi bilet satışlarıyla da somutlaştı. Napolililerin 60 bin kapasiteli statta oynanacak maçın 54 bin biletini aldığı kaydedildi. Galatasaray, Napoli ile yaptığı anlaşma ile Slovenya kampını bedavaya getirdi. Malaga ile İzmir’de oynadığı maçta tek gecede 1.4 milyon lira kazanan Aslan, Napoli’den de 250 Euro aldı. Bu para da sarı kırmızılıların Slovenye kampının masrafları için kullanıldı.

REINA’DAN RIERA’YA ZİYARET

İspanya Milli Takımı ve Liverpool’un kalecisi Pepe Reina, otele gelerek vatandaşı Albert Riera’yı ziyaret etti. Riera, 2008-2010 arasında Reina ile birlikte Liverpool forması giymişti.

Bunlarda ilginizi çekebilir: