'Marilyn Monroe'ya saldırı!

ArtInternational organizatörleri, Marilyn Monroe haberi üzerine bir açıklama yayımladı.

Kültür-Sanat

'Marilyn Monroe'ya saldırı! Milliyet gazetesi dün , ArtInternational fuarı kapsamında Haliç Kongre Merkezi'nin avlusunda sergilenen 'Marilyn Monroe' heykelinin başına gelenleri haberleştirdi. Habere göre, heykelin sanatçı künyesinin üstü karalanıp Almanca, hakaret içerikli bir mesaj yazıldı ve üzerine çiş yapıldı. Milliyet gazetesinde yayımlanan haberin üzerine bugün, ArtInternational organizatörleri bir açıklama yayımladı.

ArtInternational ekibi tarafından haberle ilgili yapılan açıklamada “İngiliz sanatçı Richard Hudson'ın 'By the Waterside' adlı sergi alanında yer alan ve fuarın en çok ilgi gören işlerinden biri olan 'Marilyn Monroe' adlı heykelinin sanatçı künyesine kimliği belirsiz kişi(ler) tarafından hakaret içerikli cümle yazılması olayı ne yazık ki doğrudur. Ancak, haberde belirtildiği gibi, heykelin kendisi herhangi bir zarar görmemiştir. Fuarın 15 Eylül Pazar günü yapılan açılış gecesinde konuklardan bir kişinin içkisi heykelin üstüne dökülmüş ve bu duruma görevlilerce hemen müdahale edilmiştir. Hudson da sanatçının galerisi de yaşanan bu olayın esere ya da sanatçıya saldırı içermediğine inanmaktadır” denildi.

Leila Heller Gallery de yaptığı açıklamada ArtInternational'a katılmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını, fuar süresince Richard Hudson'a ait üç işin satıldığını, Marilyn Monroe heykelinin de koleksiyonerler ve sanat tüccarları tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Radikal
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: