Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı!

Mark Zuckerberg, Facebook ile ilgili yeni içerik düzenleme planı yapacaklarını açıkladı. Yeni planın adının “borderline” olacağı öğrenildi.

Yaşam

Mark Zuckerberg Facebook’un yeni planını açıkladı! Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Mark Zuckerberg, Facebook ile ilgili bir takım yeni planlarını açıkladı. Zuckerberg, yapay zeka üzerinde çalıştıkları yeni sistemlerin içerik yönetme ve düzenleme konusunda önemli yenilikler getireceğini belirtti.

Yeni geliştirilen yapay zeka sistemleri sayesinde Facebook üzerinden paylaşılan ve yayın standartlarını ihlal etmese de rahatsız edici ya da rahatsız edici olabilecek içerikleri otomatik olarak engellenebilecek. Ancak tarihsel bir olayla ilgili anlatılan bir olay varsa ya da ırkçılığın kötü bir şey olduğunu savunan içerikler varsa bunlar engellenmeyecek. Bu da yapay zekanın otomatik olarak yapması gereken önemli işlerden biri olacak. Yeni içerik yöneticisinin 2019 yılında testlerine başlanması planlanıyor.

Mark Zuckerberg bu yeni planla ile ilgili, “Zamanla bu durumun genel yönetimimizde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum. Yönetim kurulumuzun hissedarlarımıza karşı sorumlu olduğu gibi, bu kurum topluluğumuza odaklanacaktır. Daha uzun vadede daha iyi hizmet vereceğimize inanıyorum” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: