MARKANIN DOĞUŞUNUN 113. YILDÖNÜMÜ

Rebul Eczanesi’nin kuruluşunun 113. yılı şerefine İstiklal Caddesi Rebul lavantası kokacak.

Magazin

MARKANIN DOĞUŞUNUN 113. YILDÖNÜMÜ Aynı kapsamda üniversite öğrencilerine yönelik olarak "Gençlerin Gözüyle Beyoğlu" konulu bir fotoğraf yarışması ve resim sergisi düzenleniyor. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Müjdat Gezen, Hıncal Uluç ve Zeynep Tunuslu da var.

İstanbul'un en eski eczanelerinden Rebul Eczanesi'nin kuruluşunun 113. yıldönümü sebebiyle "Beyoğlu Rebul Kokuyor" başlığı altında bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Rebul'ün tarihi ve kültürel misyonuna uygun düşecek şekilde planlanan bu etkinliklerin kapsamında; üniversite öğrencileri ve tüm genç fotoğraf tutkunlarına yönelik olarak "Gençlerin Gözüyle Beyoğlu" konulu bir fotoğraf yarışması gerçekleştirilecek. Yarışmayı Rebul ve Beyoğlu Belediyesi birlikte düzenliyor. İlk üç derecenin ödüllendirilmesinin yanında; seçilecek olan 20 fotoğraf İstiklal Caddesi'nde 3 gün boyunca sergilenecek. Ayrıca aynı 20 fotoğraf, Rebul tarafından bastırılacak olan bir kitapçıkta kullanılacak.

JÜRİDE HINCAL ULUÇ, MÜJDAT GEZEN VE ZEYNEP TUNUSLU DA YER ALIYOR

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Müjdat Gezen, Hıncal Uluç ve Zeynep Tunuslu gibi tanınmış isimler var. Ünlü simaların haricinde İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Ak, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) Temsilcisi Tufan Kartal, Hürriyet Gazetesi'nin emekli Fotoğraf Editörü Kani Atmaca, gibi profesyonel isimlerle birlikte Rebul Eczanesi'nin sahibi Eczacı Mehmet Müderrisoğlu da yer alıyor.

Planlaması, projelendirilmesi ve organizasyonu ARMA Halkla İlişkiler Ltd. Şti. tarafından yürütülen yarışma 23 Nisan Çarşamba günü start alacak ve 12 Mayıs Pazartesi gününe kadar yarışmaya fotoğraf gönderilebilecek. "Gençlerin Gözüyle Beyoğlu" konulu bu fotoğraf yarışması hakkındaki tüm ayrıntılara www.rebul.com adresinden ulaşabilmek mümkün..

REBUL'DEN GENÇLERE YILDÖNÜMÜ HEDİYESİ

Rebul'ün tarihi ve kültürel misyonu gereği böyle bir yarışma düzenleme kararı aldıklarını belirten Rebul Kozmetik Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Müderrisoğlu, "Rebul markasının doğduğu Rebul eczanesinin 113. Kuruluş yılı kutlamalarımızda Rebul olarak Beyoğlu kültürüne ve gençlere etkinliklerimiz çerçevesinde hediyeler vermek istedik" diye konuştu.

ÖDÜLLER ARASINDA İTALYA SEYAHATİ DE VAR

Yarışmada dereceye girenlere Rebul tarafından verilecek olan hediyeler ise şöyle: Birinciye Nikon D-80 fotoğraf makinesi ve 18X135 zoom, ikinciye Floransa, Venedik ve Roma'yı içeren fotoğraf gezisi, üçüncüye fotoğraf eğitimi. Ayrıca sergilenecek olan 20 fotoğrafı çeken öğrencilere çeşitli Rebul ürünlerinin yer aldığı hediyeler verilecek.

FOTOĞRAFLAR İSTİKLAL CADDESİ'NDE SERGİLENECEK

Yarışmanın ardından 16 Mayıs 2008 Cuma günü İstiklal Caddesi'nde bulunan Rebul Eczanesi'nin önünde bir tören düzenlenerek dereceye girenlere ödülleri verilecek. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın da katılacağı ödül töreni sırasında en çok beğenilen 20 fotoğrafın yer alacağı açık hava sergisinin de açılışı yapılacak.

VE BEYOĞLU REBUL KOKACAK

Etkinlikler sırasında özel bir yöntemle İstiklal Caddesi'nin Rebul lavantası kokması sağlanacak. Cumhuriyet'in ilk yıllarında İstanbul beyefendilerinin vazgeçilmezleri arasında olan Rebul lavantası, bir kez daha Beyoğlu'yla buluşacak.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: