Marmaris'ten sağduyu çağrısı!

Mustafa SARIİPEK/MARMARİS (Muğla), (DHA) - Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde turizmciler, hükümetin Gezi Parkı direnişine karşı sağduyu ve hassasiyetle yaklaşmasını bekliyor.

Diğer Haberler

Marmaris'ten sağduyu çağrısı! Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, şu an için rezervasyon iptali olmadığını belirterek, "Bize turist gönderen ülkelerin turizm ataşeleri olayları yakından takip ediyor. Hükümetin daha duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ da "Sorunu bir an önce barışçıl bir şekilde, kavga etmeden halletmemiz gerekiyor" diye konuştu.


Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılan direnişle ilgili gelişmeler, turizmin önemli merkezlerinden Marmaris’te yakından takip ediliyor. Genellikle yabancı turist ağırlıklı çalışan Marmaris turizmcileri, şu an için bir iptal sıkıntısı çekmediklerini belirtti. Turizmciler, bununla birlikte çok düşük de olsa eylül ayına yönelik yeni rezervasyonlarda düşüş yaşandığını kaydetti. GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, olayların dinmesini beklediklerini ifade etti.


Bülbüloğlu, "Adeta gözümüzü dört açtık ve olayların ileri boyutlara gitmemesi için dua ediyoruz" dedi. Otellerdeki müşterilerin Gezi Parkı direnişini kanıksadığını belirten Bülbüloğlu, "Olayları yakından takip ediyorlar. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir otellerindeki turistler çok daha fazla gözlemci durumunda. Bize turist gönderen ülkelerin turizm ataşelikleri de aynı şekilde olayları takip ediyor. Almanya, İngiltere ve Rusya turistlerini uyardı. Olaylara dikkat edin, dedi ama sahil bandıyla ilgili bir açıklama gelmedi. Bu nedenle bize gelen turistlerde fazla bir tedirginlik yok. Olaylar tırmanırsa herkesi etkiler çünkü dünyanın her yerinden turist karşılıyoruz. Olaylara sağduyu ve hassasiyetle bakmaya çalışıyoruz. Hükümetin de daha duyarlı olmasını bekliyoruz" diye konuştu.


Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ da Marmaris’te iptallerin söz konusu olmadığını belirtti. Özbozdağ, "Ben aslında Gezi olaylarından ziyade Reyhanlı’daki patlamadan korkuyordum. Fakat beklediğim reaksiyon olmadı. Gezi olaylarına baktığımız zaman Marmaris, Bodrum, Kuşadası ve Antalya gibi yerlerde olay yok. Kimsenin burnu bile kanamamış. Bu nedenle bizim buralarda büyük iptaller yok. Ama rezervasyonlarda yavaşlama olduğunu görüyorum. Bu nedenle sorunu bir an önce barışçıl bir şekilde, kavga etmeden halletmemiz gerekiyor" dedi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: