Mayıs ayında kar yağdı!

(DHA) - ALMANYA’nın Baden Württemberg Eyaleti'nin turistik Kara Ormanlar bölgesinde 1493 metre yüksekliğindeki Feldberg zirvesine kar yağdı. Beyaza bürünen zirvede yaşayanlar, Mayıs ayında kar yağışına ilk defa rastlanmadığını söyledi.

Yaşam

Mayıs ayında kar yağdı! Baden Württemberg Eyaleti'nde hava koşularının son bir hafta içinde olumsuz değişmesi ise herkesi tedirgin etti. Geçtiğimiz hafta sonu Achern kentinde fırtına nedeniyle, ormanlık bölgede geziye çıkan 10 kişilik grubun içine düşen ağaç devrilmiş ve 9 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirmişti. Fırtına eyaletin diğer bölgelerinde maddi zarara yol açarken çoğu yerde yoğun yağış yüzünden ulaşım aksamıştı. Bölgede hava sıcaklığı gündüz 13 ile19 derece arasında iken geceleri sıfır dereceye kadar düşüyor. Bazı kent ve bölgelerde dolu ve aşırı yağışlar çiftçileri zor durumda bıraktı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: