Mayıs ayının en çok konuşulan ünlüleri!

Medya Takip Merkezi (MTM), Mayıs ayında magazin ve sanat basınında en fazla yer alan ünlüleri araştırdı. Rapora göre, 67. Cannes Film Festivali’nde ödül alan Nuri Bilge Ceylan ayın en çok konuşulan ismi olurken; onu, Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz takip ettiler. İşte araştırmanın detayları…

Magazin

Mayıs ayının en çok konuşulan ünlüleri! Medya Takip Merkezi’nin Mayıs ayı verilerine göre, magazin ve sanat dünyasında en çok konuşulan isim, Nuri Bilge Ceylan oldu. Ceylan, ay boyunca 5 bini aşkın yazı ve habere konu edilerek listenin ilk sırasında yer aldı. Ünlü yönetmenin, Mayıs ayında yapılan 67. Cannes Film Festivali'nde Kış Uykusu filmiyle Altın Palmiye ödülünü kazanması, sanat dünyasının yanı sıra medyada da geniş yankı buldu. Ceylan, festivalde filmin başrol oyuncuları Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen’le birlikte Soma yazılı kağıtla gazetecilere poz vermesiyle dikkatleri Soma’ya çekerken; ödül aldıktan sonra Yılmaz Güney gibi sağ yumruğunu havaya kaldırması da, basında ilgi gören haberler arasındaydı.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, ayın en çok konuşulan bir diğer ismi, Acun Ilıcalı oldu. Ilıcalı ay boyunca 4 bini aşkın yazı ve habere konu olarak listede ikinci oldu. 2013 yılı vergi rekortmenleri listesinde 15. sırada yer alan Ilıcalı, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Survivor’da, yarışmacı Turabi'yi diskalifiye etmesiyle medyada ilgi buldu. Acun Ilıcalı’yı 2 bin 924 adet yazı ve haberle Cem Yılmaz, 2 bin 553 adet haberle de Demet Akalın izlediler.


foto...

Bunlarda ilginizi çekebilir: