Mayonezi saçınıza sürerseniz...

Sofraların vazgeçilmez soslarından mayonezin hiç bilinmeyen faydalarını sizler için derledik!

Kadın

Mayonezi saçınıza sürerseniz... Günlük hayatta özellikle fast food yiyeceklerle kullandığımız mayonezin bilinmeyen pek çok faydası var. Yemenin dışında mayonezi nasıl kullanabilirsiniz birlikte inceleyelim.

TIRNAK BAKIMLARINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ
Tırnaklarınız çok güçsüz ve çabuk mu kırılıyor? O zaman tırnak bakımınız için mayonezi tercih edebilirsiniz. Mayonezi tırnaklarınıza sürüp 5 dakika bekletin ve ardından tırnaklarınızı durulayın. Tırnaklarınızın daha canlı ve sağlıklı göründüğüne şahit olacaksınız.

İHTİYACINIZ OLAN NEMİ SAĞLAR
Özellikle kuru ciltlerin ihtiyacı olan nem dengesini sağlamak için mayonez kullanmak bire birdir. Küçük bir kasenin içerisine bir çay kaşığı saf zeytinyağı ekleyip karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karşımı cildinizin kuru olan kısımlarına sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra nemli bir bezle silin ve cildinizin nasıl yumuşadığını fark edin.

GÜNEŞ YANIKLARI İÇİN BİREBİR
Güneş yanıklarının ardından yanan cilde bire bir gelen ürünlerin başında mayonez gelir. Mayonez ağrınızı alır ve cildinizi rahatlatır. Mayonez bunu içerisinde bulundurduğu sirke ile acıyı hafifleterek doğal anestezi görevini görerek sağlar.

SAÇLAR İÇİN DOĞAL BAKIM KREMİ
Mayonez, kuru ve cansız saçlar için doğal bir bakım görevi gören önemli bir besindir. Yapmanız gereken, günlük saç kremi yerine saçlarınıza az miktarda mayonez sürmek. Bu sayede saçlarınızın olduğundan daha sağlıklı ve canlı görünmesine katkı sağlayacaksınız.

Gençlik Vaad Eden 7 Doğal Malzeme!

Gençlik Vaad Eden 7 Doğal Malzeme!

Bunlarda ilginizi çekebilir: