Meclis tutanağında inanılmaz küfürler

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin arasında geçen diyaloglar kavga çıkardı.

Yaşam

Meclis tutanağında inanılmaz küfürler İşte CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'nin attığı twit..

Bu bir kahve tutanağı değildir, Meclis tutanağıdır! Başbakan ve Meclis Başkanına duyurulur pic.twitter.com/xetVg5jXxP


İşte tutanak... Sansür etmek zorunda kaldık...


TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin arasında geçen diyaloglar kavga çıkardı.

Kürsüye çıkan Kamer Genç'in üzerine yürüyen Ak Partili Zeyid Aslan'ın "Öldürüm seni p.. kurusu..", "Senin ananı s..., o.. çocuğu" şeklinde küfür ettiği duyuldu. Bu sözler Meclis tutanaklarına yansıdı...Bugün Kamer Genç, kürsüde konuşurken AK Parti ve CHP'li vekiller birbirine girdi. Çıkan kargaşa üzerine Meclis TV yayınını kesti.

TBMM Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan Kamer Genç, son günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik tepki çeken sözlerine açıklık getirmek istedi. Genç’in konuşmasına Ak Parti’den tepki geldi.

Genç, “Sözlerimi düzeltmek istiyorum. Yanlış bir şey demedim. Atatürk olmazsa ya siz Fransız vatandaşı olurdunuz ya da Osmanlı'da bir gerçek vardır hatırlatayım. Fesli bir adamın arkasından dört kadın giderdi. Atatürk’e bu kininiz nedir?” dedi.

Bu sözler üzerine AK Parti’li Zeyid Aslan, Genç’in üzerine yürüyerek, “Öldürürüm seni p... k...”, "Senin ananı s..., o.. ç.." dedi. O sırada kürsüdeki su dolu bardağı alan Genç, Aslan’a fırlatacakmış gibi yaptı. Ancak su yaşanan arbede sırasında Genç’in üzerine döküldü.

Gerilimin ardından kürsünün çevresi AK Partili ve CHP’li milletvekilleriyle çevrildi. Genç’i CHP’li Özgür Özel kürsüden uzaklaştırdı.

Kamer Genç geçen hafta TBMM’de yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Çanakkale savaşları için hazırlanan kitapta Atatürk’ün adının geçmemesini eleştirmiş ve Bakan Fatma Şahin’e, " Atatürk kelimesini ağzına almıyor. Atatürk kelimesini anmak, sizi çok mu rahatsız ediyor? Acaba bu Cumhuriyet'i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz?" demişti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek bu tartışma üzerine CHP’ye yazı göndererek Kamer Genç’in uyarılmasını istemişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: