MEDENİYETLER KRALİÇESİ SEÇİLDİ!

GAZİANTEP Dünya Medeniyetler Kraliçesi Güzellik Yarışması (Miss Civilization Of The World) Gaziantep'te gerçekleştirildi....

Magazin

MEDENİYETLER KRALİÇESİ SEÇİLDİ! Tarihinde ilk kez uluslararası bir yarışmaya evsahipliği yapan Gaziantep'teki Royal Otel'de düzenlenen yarışmaya, 17 ülkeden yarışmacı katıldı.

Yarışmada, Almanya'dan katılan Katia Bondarenko birincilik tacını aldı. Letonya'dan Leva Lase 2., Estonya'dan Diana Mocnaja 3. ve Türkiye'yi temsilen Eda Erkut da 4. oldu.

Aralarında Süha Özgermi'nin de bulunduğu değişik ülkelerden jüri üyeleri, Belçikalı yarışmacı Melisa Van Oostreldt ile KKTC'li yarışmacı İzlem Özbarker'i ''Barış Güzeli'', Türkiye'nin güzeli Eda Erkut'u ''Sarı Gelin Güzeli'', Azeri Sovkat Gazimovca'yı ise ''Giysi Güzeli'' seçti.

Yarışmaya katılan Türkiye, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Estonya, Almanya, Kazakistan, Kosova, Letonya, Litvanya, Karadağ, Hollanda, Ukrayna, Sırbistan, İspanya, KKTC ve Finlandiyalı güzeller, değişik giysilerle podyuma çıktılar.

Yarışmayı sunan sanatçı Ozan Orhon da söylediği şarkılarla dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Suriye'nin Gaziantep Başkonsolosu Haitham Saad, güzellerin Suriyeli modacıların hazırlamış olduğu giysilerle yaptığı gösteri sonrasında podyuma çıkarak, düzenlenen yarışmanın Türkiye ve Suriye'nin ilişkilerinin toplumsal ve kültürel alanda da gelişmesi bakımından son derece önemli olduğunu söyledi.

Saad, yarışmaya katılan 17 ülkenin güzellerinin, Gaziantep'in yanısıra 1 hafta önce Suriye'nin Halep kentini de gezerek, bölgenin tarihsel ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı bulduklarını kaydetti.

Yarışma, güzellerin taclarını giymesi, hediyelerin verilmesi ve birinci olan Alman güzel Katia Bondarenko'nun tahta oturup, diğer güzellerle basın mensuplarına poz vermesiyle sona erdi.

Yarışmaya katılan güzeller, tum kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü de kutladılar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: