"Medya Oscarları” sahiplerini buldu!

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından dün akşam Ankara’da düzenlenen "Medya Oscarları” töreninde ödüller sahiplerini buldu. Televizyon dünyasından çok sayıda ismin katıldığı gecce renkli görüntülere sahne oldu. Ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

Magazin

"Medya Oscarları” sahiplerini buldu! Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin 2017 Medya Oscarları sahiplerini buldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı ödül gecesinde 17 ayrı kategoride başarılı isimler ödüllendirildi.

Sheraton Otel'de gerçekleştirilen törene Başkan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MHP milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve üyeleri, siyasi erkan, AK Parti MYK üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.


BURSALI’NIN MESAJI
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı burada yaptığı konuşmada, "RTGD olarak bütün üyelerimizle ülkemizin siyasi ve ekonomik operasyonlara maruz kaldığı süreçte tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi amasız, fakatsız, nedensiz, niçinsiz zat-ı devletlerinin ve devletimizin ve demokrasimizin yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi bir kez daha dile getirmek istiyorum" diye konuştu.


ÖDÜLLERİ TEK TEK VERDİ

Bursalı'nın konuşmasının ardından Başkan Erdoğan, ödülleri tek tek verdi. Başkan Erdoğan, ödül törenine katılanlara tavsiyede bulunarak, "Malazgirt'te Ahlat'ta Anadolu'yu bizlere yurt haline getiren zaferin sahibi ecdadımızı coşkuyla andık. Butik de olsa cumhurbaşkanlığı köşkü yapacağız Ahlat'ta. Ahlat'a muhakkak gidin. 8 bini aşkın kabirleri görmek inanıyorum ki sizlere ayrı bir cesaret verecektir" dedi.

Ekonomik operasyonla ilgili de konuşan Erdoğan şöyle dedi: “Şimdi ekonomi üzerinden bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Yapısal sorunlarımız elbette mevcuttur. Bunu çözmek için çalışıyoruz. Bunların hiçbiri son yaşananlara açıklama olamaz. İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. İhtiyaç duyulan tedbirleri alıyoruz. Kaynaklarımız seferber edilmiştir. Yurtdışındaki dostlarımız da çok ciddi kaynaklarla destek vermeye başladılar. Türkiye'nin alternatifsiz olmadığını herkes görecek. Bizi öyle tehditlerle ileri geri ifadelerle geri adım attıramazlar. Bizi bu tehditlerle yıldırmak mümkün değildir. Onlar bu milleti tanımadılar ama tanıyacaklar. Biz bir ölürüz, bin diriliriz karakterimiz bu. Allah doğruların yardımcısıdır. Hedefsiz ülke pusulasız gemi gibidir, ne tarafa gideceğini bilemez.”

Erdoğan'ın, ödül alan A Spor programcısı Kemal Belgin ile samimi bir şekilde kucaklaşması dikkat çekti. Törenin sonunda Başkan Erdoğan eşi Emine Erdoğan'ın da katılımı ile ödül alan başarılı isimlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törene, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeroğlu ve Hayati Yazıcı da katıldı. MHP Genel Başkan Yardımcıları İzzet Ulvi Yönter, Mustafa Kalaycı, TBMM İdare Amiri Erkan Haberl da törene katıldı.

Program, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğini anlatan kısa film ile başladı.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Şebnem Bursalı, derneğin "Sporla kal Güvende Kal" projesine destek veren İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür ederek, bu projenin cumhurbaşkanlığı himayesinde devam etmesi talebinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hitabının ardından törende ödül alanlara ödüllerini takdim etti.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2017 Yılı Medya Oscarları Ödül Töreninde şu isimler ödül aldı:

- Yılın en iyi reality haber programı / Müge Anlı ile Tatlı Sert / ATV –

-Yılın en iyi sabah programı / Parametre / CNN Türk

- Yılın en iyi ekonomi programı / Piyasa Hattı / Hamdi Demirel / Bloomberg HT

- Yılın en iyi tartışma programı / Türkiye'nin Nabzı / Didem Arslan Yılmaz / Habertürk

- Yılın en iyi spor programı / Bir Zamanlar Futbol / Ender Bilgin-Kemal Belgin / A Spor

- Yılın en iyi yarışma programı / Kelime Oyunu / Ali İhsan Varol / TV2

- Yılın en iyi aktüel haber ödülü / Memleket Meselesi / Hikmet Öztürk-Duygu Leloğlu / A Haber

- Yılın en iyi radyosu / TRT Radyo Haber

- Yılın en iyi radyo yapımcısı / Adem Metan / Best FM

- Yılın en iyi gezi kültür programı / Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu / Show TV

- Yılın en iyi TV dizisi / Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz / ATV

- Yılın en iyi erkek oyuncusu / Bülent İnal / Payitaht Abdulhamit / TRT 1

- Yılın en iyi kadın oyuncusu / Burcu Kıratlı / Aşk ve Mavi / ATV

- Yılın en iyi yerel kanalı / Kanal Fırat

- Cengiz Polatkan Özel Ödülü / Günün Manşeti / Murat Çiçek-Hikmet Genç / 24 TV

- Nursal Tekin Özel Ödülü / Armağan Yeter / Anakaragücü Belgeseli / TRT Spor

- Mustafa Cambaz Özel Ödülü / A Haber Ekibi Kerim Ulak, Ata Gündüz Kurşun, Banu El, Hilal Özdemir / A Haber

İŞTE GECCEDEN KARELER:
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bunlarda ilginizi çekebilir: