MEGASTAR TARKAN YİNE TABULARI YIKTI

Tarkan 'Türkiye'de albümler satmıyor' tezini bir haftada çürüttü

Magazin

MEGASTAR TARKAN YİNE TABULARI YIKTI 'Türkiye'nin megastar'ı bir döndü pir döndü! Uzun bir bekleyişin ardından 29 Temmuz'da piyasaya çıkan Tarkan'ın dokuzuncu stüdyo albümü "Adımı Kalbine Yaz", müzikseverlerin büyük beğenisiyle karşılanırken, uzun yıllardır yaptığı albümlerle hayranlarını memnun edemeyen Tarkan'ın da yüzünü güldürdü. Albüm ayrıca korsan sektörünün yükselişinin ardından sıklıkla dile getirilen "Türkiye'de albümler satmıyor" tezini de yaklaşık bir haftada çürütmeyi başardı.

TALEPLER KARŞILANAMIYOR
İlk etapta 100 bin adet basılıp dağıtılan Adımı Kalbine Yaz, gördüğü büyük ilginin ardından 50'şer binlik üç ekstra baskı daha yaptı. Hitt Müzik, bir haftada 250 bin adet basılan albümün birçok yerde tükendiği ve bazı bölgelerden gelen taleplerin de karşılanamadığını açıkladı.

SON YILLARIN EN ÇOK SATAN ALBÜMÜ
Tarkan bu satış başarısıyla en çok satanlar listesinde bir haftada zirveye yerleşmeyi başarırken, albümün kısa süre içinde 300 bin rakamını geçmesi bekleniyor. MÜ-YAP geçen yıl verdiği ödüllerde 300 binin üzerinde satılan yalnızca üç albüm olduğunu açıklamış, Tarkan, Serdar Ortaç ve Ferhat Göçer'e ödül vermişti. Bu da şunu gösteriyor: Tarkan, 2009'da bir yılda yakalanan albüm satışını neredeyse bir haftada yakaladı.

Hitt Müzik'in HABERTURK.COM'a yaptığı açıklamada ayrıca albümdeki şarkıların internette toplam 900 bin kez tıklandığı belirtildi.

UNKAPANI'NDA YÜZLER GÜLÜYOR
Tarkan yeni albümüyle yaprak kıpırdamayan, dükkânların birer birer kapandığı Unkapanı'nı da coşturdu. 200'e yakın faal plakçı ve dağıtımcının bulunduğu tarihi plakçılar çarşısında raflarda Tarkan albümü kalmadı. Odeon Fabrikası'na yeni baskı siparişi verilirken, Mert Müzik'in sahibi Halit Nart, “Dükkanlar ortalama biner tane albüm almış ama hemen tükendi. Fabrikadan yeni CD'leri bekliyoruz. 10 yıldır böyle hızlı satış yoktu” diyor.

Esen Elektronik'in ortaklarından Tuncay Bakırcıoğlu ise “Uzun zamandır bu kadar çabuk satılan albüm yoktu. Tarkan gibi üç-beş tane sanatçımız kaldı. Onlara sahip çıkmalıyız" diye konuştu.


Habertürk
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: