Meğer paralarımız çöpe gidiyormuş

Kronik hastalıkların önlenmesi için vitamin kullanımına son verilmeli!

Yaşam

Meğer paralarımız çöpe gidiyormuş Warwick ve John’s Hopkins Üniversiteleri’nden bilim insanları yarım milyon kişi üzerinde yaptıkları kapsamlı bir araştırma sonucunda piyasadaki vitamin haplarının “çoğu zaman hiç bir etkisinin olmadığını” tespit ettiklerini açıkladı ve halkı “vitamin kullanarak paralarını sokağa atmamaları” için uyardı.

Araştırmacılar, “Yeterli beslenen bir yetişkinin diyetine vitamin haplarını eklemesinin hiç bir yarar sağlamadığını hatta bazı durumlarda zarara neden olduğunu gördük” dedi. Bilim insanları üç parçalı araştırmalarında vitaminlerin hayat beklentisi, yaşlıların bunama hızı ve kalp hastalıkları üzerindeki etkilerini araştırdıklarını ve her üç araştırmada da “vitaminlerin hiç bir etki yaratmadığı” sonucuna vardıklarını söyledi.

Bulgularını Annals of Internal Medicine adlı dergide yayınlayan araştırma ekibi “Artık bu duruma dur demenin bir zamanı geldi. Kanıtlar ortada. Kronik hastalıkların önlenmesi için vitamin kullanımına bir son verilmeli” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: