Mehmet Köymen'den Alzhiemer vakıfı yararına defile!

Mehmet Köymen 2013 -2014 Sonbahar/Kış Haute Couture TIGERS Koleksiyonunu Alzheimer vakfı yararına gerçekleştirecek.

Kadın

Mehmet Köymen'den Alzhiemer vakıfı yararına defile! Ünlü Tasarımcı Mehmet Köymen 2013 -2014 Sonbahar/Kış Haute Couture TIGERS Koleksiyonunu Alzheimer Vakfı yararına düzenleyeceği özel bir defileyle tanıtacak. Mehmet Köymen’in, TIGERS adlı koleksiyonunu sergileyeceği defilenin tanıtım toplantısı 24 Ekim’de, etkinliğin ana sponsoru JATOMI Wellness’da gerçekleşti. Basın tanıtım toplantısına Ahu Aysal, Uğur Batur, Zafer Kozanoğlu, Ayşe Azizoğlu gibi cemiyet hayatının ünlü isimleri de katıldı. Alzheimer Vakfı yararına düzenlenecek defilede, geliri Alzheimer hastalarına bağışlanacak bir de müzayede gerçekleştirilecek.


Tanıtım toplantısında Mehmet Köymen’in koleksiyonunun tanıtılacağı 7 Kasım akşamı HotelLes Ottoman’da düzenlenecek defilenin açılışına da cemiyet, sanat ve moda dünyasından birçok ünlü ismin katılacağı açıklandı.
Tanıtım toplantısında Vakfın sosyal sorumluluk projesinin ve koleksiyonunun detaylarını aktaran Mehmet Köymen şöyle konuştu:

“28 yıllık meslek hayatımda 12 adet sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdim. Ancak bu proje bugüne kadar içinde bulunduğum çalışmaların en anlamlısı. Bundan 14 ay önce annemi kaybettim, vefatında öğrendim ki annemde de Alzheimer hastalığının belirtileri varmış. Bu nedenle Alzheimer Vakfı ile bir proje gerçekleştirmek benim için özel bir anlam taşıyor. “


Dünyada 22 milyon alzheimer hastası olduğunu, Türkiye'de bu rakamın 400 bini aştığını, ABD'de ise 68 hanede 1 görüldüğünü kaydeden Alzheimer Vakfı Başkanı Prof.Dr. Ergin Eker, "Alzheimer Vakfı olarak bu etkinlikleri hastaların daha iyi tedavi olmalarını sağlayan koşulları yaratmak için düzenliyoruz. Bu sebeple projede bize destek olan başta Mehmet Köymen olmak üzere tüm sponsorlarımıza teşekkürü borç biliriz" dedi.

Etkinliğin ana sponsoru JATOMI Wellness adına toplantıda söz alan JATOMI Fitness’ın CFO’su Ceren Tataroğlu, Mehmet Köymen ve Alzheimer Vakfı ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin önemine dikkat çekti ve şunları söyledi:
“Alzheimer hastalarının çoğu, bu hastalığa hareketsiz kalmaları ve düzenli fiziksel egzersiz yapmamaları nedeniyle yakalanıyorlar. Bu oran Türkiye’de ne yazık ki daha yüksek. Özellikle orta yaş ve üstü kişilerde düzenli spor hastalığın ilerlemesini önemli ölçüde geriletiyor. Bu sebeple JATOMI Wellness olarak böyle anlamlı bir projeye destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz.

JATOMI Wellness’ın ana sponsorluğunu ve Hotel Les Ottomans’ın mekan sponsorluğunu üstlendiği defilenin sunuculuğunu Hakan Eratik ve İpek Tanrıyar yaparken; podyuma Asil Çağıl Ajansı’nın modelleri çıkacak. Defilenin mücevher sponsorluğunu mücevherlerinin ışıltılarıyla konukları büyüleyecek Cadaro Mücevher üstlenecek, defilenin görselleri ise BellaColor tarafından hazırlanacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: