Mehtap Ferah, Serdal Adalı’nın listesine girdi!

Beşiktaş Kulübü'nün başkan adaylarından Serdal Adalı, İstanbul Swissotel'de düzenlenen geccede yönetim kurulu listesinde yer alan isimleri tanıttı.

Diğer Haberler

Mehtap Ferah, Serdal Adalı’nın listesine girdi! Adalı’nın listesinde şu isimler bulunuyor; Murat Aksu, Mekki Başak, Nafi Güral, Mehmet Murat Akdoğan, Ali Vural Ak, Merdan Araz, Adem Yılmaz, Doğan Küçükemre, Uğur Fora, Melih Aydoğdu, Mehtap Mutluşan Ferah, Süleyman Eren, Cem Sert, Ahmet Kocaadam ve Arslan Selim Yeğen ile gazetecilere poz verdi.


Tanınmış işadamlarından Aykut Ferah’ın eşi olan Mehtap Ferah, Serdar Adalı’nın listesine girmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirti.

"Güçlü Başkan, Güçlü Beşiktaş" sloganı ile gerçekleştirilen geccede, yönetim kurulu listesinde yer alan isimlerle kongre üyelerinin karşısına çıkan Adalı, "Bizler Beşiktaş'a gönül verenler olarak sadece bir başkan seçmeyeceğiz, geleceğimizi seçeceğiz. Her şeyimiz olan kulübümüzün ekonomik gücü, tesisleşmesi, değerleri ve en önemlisi tarihi başarılarına imza atmak için karar vereceğiz" dedi.

Beşiktaş Kulübü, kendisi ve teknik direktör Tayfur Havutçu'nun, şike iddiasıyla UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesiyle ilgili olarak Adalı, şunları söyledi: "Bizler Beşiktaş için gece gündüz çalışmalarımızı yaptığımız sırada, bazı sıcak gelişmeler oldu. Tüm bu yaşananlar, Beşiktaş camiası üzerinde defalarca oynanan oyunların sonuncusudur. İlk günden itibaren söylediğim gibi, benim ve Beşiktaş'ımızın bu süreçle yakından uzaktan hiçbir ilgisi yoktur. Beşiktaşlıya yakışan dönüp kaçmak değil, dik durup mücadele etmektir. Beşiktaş'a gönül veren divan kurulu üyelerimiz başta olmak üzere 7'den 70'e tüm taraftarımız, vakur duruşu ve engin muhakemesiyle, her zaman olduğu gibi bu oyunu da bozacak, geçmişinde olduğu gibi bugün de kenetlenerek gerekli cevabı kongremizde misliyle verecektir."

Serdal Adalı, hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili de şöyle konuştu: "Temel felsefemiz olarak sahip çıktığımız gelenek ve değerlerimizin ilk yansıması, hayata geçireceğimiz Şan Ökten Futbol Vadisi'dir. En kısa sürede devreye almayı planladığımız projemiz için İstanbul'da iki farklı arazi alternatifimiz var. Doğa ile iç içe 4370 metrekare kapalı alanda her yaş grubu sporcularımız için sahalarımız ve tesislerimiz var. Beşiktaşlılık gelenekleri ile başarılı sporcu ve iyi insan yetiştirmek için 5 pilot bölgede spor kolejleri açacağız."

Adalı, siyah-beyazlı kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'nın ismini taşıyacak çok amaçlı bir sosyal tesis de yapacaklarını dile getirdi. Serdal Adalı, yeniden yapılacak BJK İnönü Stadı projesinin tehlikeye atıldığını öne sürerek, "Bu tehlikeyi camiamıza anlatmaya çalıştığım için 'projeyi engellemeye çalışan kişi' olarak gösterildim. Ancak bilenler bilir, benden istenilen tüm desteği gönüllü olarak sağladım. Bunu reklam malzemesi olarak kullanmadım" diye konuştu.

Stat yapımında izlenen yolun doğru olmadığını savunan Adalı, şunları kaydetti: "Bizim adaylığımız konuşulana kadar stat ile ilgili tüm teknik prosedürün hazır olduğu anlatılıyordu. Araştırmalarımızda bunun doğru olmadığını gördük. Bu yıkımın yapılmasının projeye zarar vereceğini ilettik ama sözlerimiz saptırıldı ve neredeyse hain ilan edildik. Bu projenin finansmanını bir köşeye koymadan, sponsorlar ile anlaşmadan projeye başlamak Beşiktaş'ımızı tehlikeye atmaktır. Umduğumuz pazarlamayı ve gelirleri sağlayamazsak ne olacak? Bu proje duracak mı? Böyle tehlikeli bir planlama olabilir mi? Burada sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir konuyu daha paylaşmak istiyorum. Dünyanın en büyük markalarından biri ile yaptığımız sponsorluk anlaşmamız hazır. Herkes şunu bilmeli ki, kulübün kasasından tek kuruş çıkmadan ve stat gelirlerine hiç dokunulmadan stadın yapımını bitireceğiz."

Serdal Adalı'nın konuşmasının ardından yönetim kurulu listesinde yer alan isimler tanıtıldı. Adalı, öz geçmişleri okunarak tek tek sahneye çağırılan yönetim kurulu listesindeki isimler Murat Aksu, Mekki Başak, Nafi Güral, Mehmet Murat Akdoğan, Ali Vural Ak, Merdan Araz, Adem Yılmaz, Doğan Küçükemre, Uğur Fora, Melih Aydoğdu, Mehtap Mutluşan Ferah, Süleyman Eren, Cem Sert, Ahmet Kocaadam ve Arslan Selim Yeğen ile gazetecilere poz verdi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: