Mekan Oscarları'nda müzik şöleni!

Her yıl yaptığı Mekan Oscarları Ödül Törenleri ile haftalarca konuşulan Gecce.com bu sene çok daha iddialı bir konseptle geliyor. Alışılmışın dışında eşi benzeri olmayan ödüllerin dağıltığı geccede tam bir müzik şöleni yaşanacak.

Magazin

Mekan Oscarları'nda müzik şöleni! Bu gecce kaçmaz!

Dünyaca ünlü isimlerle çalışmış usta müzisyen Aşkın Arsunan orkestrası ile Gecce Mekan Oscarları’nda sahne alacak..

AŞKIN ARSUNAN KİMDİR?

Küçük yaşlarda ailesinin her ferdinin de içinde bulunduğu müzik dünyasında Piano ile tanıştı. Henüz 5 yaşında iken, radyoda çalan her türlü müziğe eşlik ederken buldu kendisini.

İlkokul zamanında yine ağır basan müzik heyecanı ile Ankara Devlet Konservatuarında piano öğretmenliği görevinde bulunan ablası Ayla Jordan'ın önerisi ile öğretimine başladı.

15 yaşlarında usta müzisiyenler Tuna Ötenel, Kudret Öztoprak, İlhan Feyman, Selçuk Sun, Erol Pekcan ile tanıştı ve değişik mekanlarda onlarla sahne aldı.

1970'lerde Avrupa'nın değişik memleketlerinde sahne alan Turhan Eteke'den aldıgı teklif sonrasında 1974 senesinde orkestra'ya katılıp İşviçre’de başlayan provalar sonrası Avrupa turnesine çıktı.

İsveç'te altın LP aldı ve en tanınmış showlarda popüler şarkıcılara eşlik etti tüm dünya starlarını misafir eden Scan Entertainment TV SAhow'unda pianist ve keyboardist olarak Janet Jakson, Bob Geldof gibi starlara eşlik etti.

Daha sonra Janet Jakson’ın Avrupa ve Dünya turnesine katıldı.

İsveç'in tanınmış sanatçılarından Lill Babs ve Aria Sayoma ile'de tüm Avrupa konser salonlarında tek piano ile eşlik etti.

1983 Kurduğu orkestrası Elusion ile Canarias Island'da kış aylarında Sunwing salonlarında konserler verdi.

Ve Türkiye'ye sevgili Erol Pekcan'ın daveti ile 1987'de döndü.

İstanbul'da kurduğu orkestrasına Sertab Erener, Fatih Erkoç, Levent Yüksel gibi sanatçılara yer verdi.

Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Sibel Tüzün,Zuhal Olcay ve daha pek çok sanatçıya besteler verip aranjörlük yapıp aynı zamanda Ajda Pekkan'ın orkestra şefliğini yaptı.

Tekrar Amerika'ya dönen sanatçı Pattı Austin ile bir çok konser'de Amerika’nın en tanınmış müzisiyenlerine piano ve keyboard'u ile eşlik etti.

Balalayka Ali Özgentürk filminin tüm müziklerini yaparken, Eşkiya Yavuz Turgul filminde bir beste ile yer aldı.

En sonunda yapması gereken solo kariyerine "One a day" albüm'ü ile giriş yaptı.

Türkiyenin yetiştirmiş olduğu usta müzisiyenler Volkan Öktem, Levent Altındağ, Şenova Ülker, Aycan Teztel, Eylem Pelit, Volkan Hürsever ve Sibel Gürsoy'la zenginleşen albüm tanıtımında bir çok jazz festivalinde yer aldı.

Halen İstanbul'da yaşayan sanaçı Orkestrası ile aktif olarak değişik sahnelerde müziğini paylaşıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: