Mekanlar ve Yüzler yeniden vizyona giriyor!

Kendine has bakış açısıyla nesillere ilham veren usta yönetmen Agnes Varda'nın, Cannes Film Festivali'nde ödül alan Mekanlar ve Yüzler belgeseli, 10 Nisan'da yeniden vizyona girecek.

Kültür-Sanat

Mekanlar ve Yüzler yeniden vizyona giriyor! Kendine has bakış açısıyla nesillere ilham veren usta yönetmen Agnes Varda'nın, Cannes Film Festivali'nde ödül alan Mekanlar ve Yüzler belgesel filmi, 10 Nisan'da yeniden vizyona girecek.

AA'nın haberine göre Cannes Film Festivali'nde prömiyeri gerçekleştirilen belgesel film Mekanlar ve Yüzler, duayen sinemacı Agnes Varda ile fotoğraf sanatçısı JR'ın, Fransa kırsalında çıktıkları geziyi ele alıyor.

Belgeselde, Fransa'nın köylerinde çıktıkları keyifli yolculuktaki insanların farklı hikayeleri ve anıları ikilinin merceğinde bambaşka bir hale bürünüyor. İki sanatçının birbirleriyle oluşan dostluklarına ve eğlenceli sohbetlerine de tanık olunuyor.

Mekanlar ve Yüzler belgesel filmi, bu sene Oscar'da 90. Akademi Ödülleri En İyi Belgesel Adayı olurken, 70. Cannes Film Festivali'nde Golden Eye En İyi Belgesel Ödülü, Palme de Whiskers Ödülü ve 42. Toronto Uluslararası Film Festivali Halkın Seçimi Ödülü'ne layık görüldü.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: