Melis Kar'ın yeni teklisi: "Yatıya"

Pop müziğin dinamik seslerinden Melis Kar’ın yeni teklisi "Yatıya" tüm dijital platformlarda müzikseverleri bekliyor. Yeni hit parçanın klibi İlker Savaşkurt imzası taşıyor.

Kültür-Sanat

Melis Kar'ın yeni teklisi: "Yatıya" 2016 yılında çıkardığı “Kibir” albümü ile müzik piyasasına giren Melis Kar, 6 Ağustos Pazartesi çıkardığı yeni teklisi ile sevenlerinin kalbinde taht kurmaya devam ediyor. Alfa 7 prodüktörlüğünde DMC etiketi ile 6 Ağustos’ta çıkan “YATIYA” şarkısının söz ve müziği Melis Kar’a, düzenlemesi Türkiye’nin en genç aranjörü Berk Kirtiş’e ait.

Essiz yorumunun yanı sıra seslendirdiği şarkıların söz ve müziğine de imzasını atan şarkıcı, oluşturduğu her şarkıların bir mesajı olmasına önem veriyor. Son çıkardığı “Yatıya” parçasında ise; sadece erkeklerin değil, kadınların da aşık olduğu kişiyi kalbine ve hayatına davet edebileceğininin altını çiziyor.

İnsanların umudu hep canlı tutan bir şarkı eşliğinde hayata bakması gerektiğini söyleyen Melis Kar, “Yatıya” adlı şarkısı hakkında; “Eskiden yatıya kalmak kültürümüzde insan ilişkilerinin, dostluğun, misafirperverliğin ve insanlarımızın birbirine duyduğu güvenin bir ifadesiydi. Ben de müziğimle herkesin hayatında güven duyduğu kalıcı bir dost gibi kalplere yatıya gelmeye hazırlanıyorum” diyor.

GÜNEY AFRİKALI BAŞARILI VLOGGER VE PROFESYONEL YÜZÜCÜ CALVYN JUSTUS “YATIYA” KLİBİ İÇİN İSTANBUL’DA

Melis Kar 6 Ağustos’ta tüm dijital platformlarda yerini alan “Yatıya” parçasının klibi için profesyonel yüzücü Calvyn Justus ile bir araya geldi. Justus yüzücülük kariyerinin yanı sıra vlogger olarak da başarılı işlere imza atıyor.
Dünyayı gezerek deneyimlerini kendi youtube kanalında yayınlayan ve büyük beğeni toplayan Calvyn Justus, İstanbul’un dokusu ve güzelliğine hayran kaldığını dile getirdi. Yatıya klibinde Melis Kar ile bir araya gelen Justus, Melis’in enerjisinin çok güzel olduğunu ve tekrar bir projede yer almayı çok istediğini söylerken; “Melis de benim gibi, işine saygı duyuyor ve çok disiplinli. Ben de başarıdan ilham alan biriyim. Başarılı bir çalışma oldu. Eminim “Yatıya” yazın ikinci yarısına damga vuracak” dedi.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜM POP MÜZİK 2.0’I DOĞURDU”

Melis Kar “Türkiye’de müzik dünyası her 15 yılda bir yenilenmekte. Örneğin 2000’lerin başında Fantezi Pop yükselişe geçerken, şimdi Modern Pop ve Yeni Nesil Pop diyebileceğimiz daha yüzünü batıya dönmüş ama doğu ezgilerini de etnik boyutu ile kullanmaya meraklı bir jenerasyon görüyoruz. Ben de kendimi Modern Pop jenerasyonu içinde görüyorum.


Büyük bir dijital dönüşüm sonrası artık her şey yeniden tanımlanıyor. Magazinin gerçeği değişiyor, yeni neslin pop müzik sanatçısı duruşu değişiyor, dinleyicisi değişiyor.

Bu değişime ayak uyduramayanlar çok kısa bir süre sonra yok olup gidecek ne yazık ki. Artık Pop Müzik 2.0 dönemindeyiz” diyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: