MELİS ÖDÜLÜ KİMSEYE KAPTIRMADI

Sadri Alışık Sinema ve Tiyatdo ödülleri sahiplerini buldu.

Magazin

MELİS ÖDÜLÜ KİMSEYE KAPTIRMADI En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne “Üç Maymun” filmindeki rolüyle aday gösterilen Hatice Aslan, bu ödülü genç meslektaşı Melis Birkan’a kaptırdı.

Merhum Sanatçı Sadri Alışık anısına sanatçının eşi Çolpan İlhan ve oğlu Kerem Alışık tarafından düzenlenen Sadri Alışık Sinema ve Tiyatdo ödülleri sahiplerini buldu. Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül
geccesinin sunuculuğunu Berna Laçin ve Kerim Alışık Yaparken gecceye ödül alan alamayan pek çok ünlü isim katıldı.

Gecceden Notlar

Törene Sadri Alışık'ın gelini Sibel Turnagöl ve torunu Sadri Alışık katılmadı.

Gecce'de En İyi Kadın Oyuncu ödülüne üç maymun filmindeki rolü ile aday olarak gösterilen Hatice Aslan hayal kırıklığına uğradı. Issız Adam filmindeki başarısı ile ödülü alan Melis Birkan'a ödülü kaptıran Hatice Aslan tören sonunda kimse ile konuşmadı.

Geccede ev sahipliği yapan Çolpan İlhan, eşi Sadri Alışık'ın yakın dostu Ayhan Işık'ın karısı Gülşen Işık ile hasret giderdi.

Gecceye sevglisi Bergüzar Korel ile katılan Halit Ergenç, Devrim Arabaları filmindeki rolü ile oyuncu arkadaşlarıyla birlikte aldığı ödülü sevgilsi Bergüzar Korel ile kutladı.

Geccenin sunucusu Berna Laçin aynı zamanda bir modacı olan Çolpan İlhan'ın hazırladığı kıyafetler ile töreni sundu.

Törende tiyatro dalında onur ödülü alacak olan Yıldız Kenter törene rahatsızlığı nedeniyle katılamadı.

Ödüller

Onur ödülleri: tiyatro dalında Yıldız Kenter, sinema dalında ise Türkan Şoray ve Vedat Türkali aldı.

Tiyatro dalındaki Ödüller

Yılın en başarılı yapımının yönetmeni:İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'nca sahnelenen “Maskeliler” oyunuyla Taner Barlas.

Yılın en başarılı kadın oyuncusu: Semaver Kumpanya'da sahnelenen “Cesaret Ana ve Çocukları” oyunundaki rolüyle Tilbe Saran.

Yılın en başarılı erkek oyuncusu: İBB Şehir Tiyatroları'nca sahnelenen “Maskeliler” oyunundaki rolüyle Mehmet Gürhan ve Levent Üzümcü.

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu: İBB Şehir Tiyatroları'nca
sahnelenen “Kırmızı Pazartesi” oyunundaki rolüyle Mahperi Mertoğlu.

Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu: Tiyatro Stüdyosu'nda sahnelenen “Nehrin Solgun Yüzü” adlı oyundaki rolüyle Kevork Türker.

Müzikal ya da komedi dalında yılın en başarılı erkek oyuncusu: Tiyatro Pera'da sahnelenen “Rahat Yaşamaya Övgü” oyunundaki rolüyle Levent Öktem.

Yılın en başarılı kadın oyuncusu: Asya Prodüksiyon Tiyatro'da sahnelenen “Basit Bir Ev Kazası” oyununda rol alan Günay Karacaoğlu.

Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu:Tiyatro Pera'da sahnelenen “Rahat Yaşamaya Övgü” adlı oyundaki rolüyle Erdinç Anaz.

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu: Başak Meşe.

Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü: “Albay Kuş” oyunuyla Tiyatro Adam oyuncularına verildi.

Sinema dalındaki Ödüller

En iyi erkek oyuncu ödülü: “Devrim Arabaları” filmindeki rolüyle Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Serhat Tutumluer, Onur Ünsal ve Selçuk Yöntem paylaştı.

En iyi kadın oyuncu: “Issız Adam” filmindeki performansıyla Melis Birkan.

En iyi yardımcı kadın oyuncu: “Vicdan” filmindeki rolüyle Tülin Özen.

En iyi yardımcı erkek oyuncu: “Üç Maymun” filmindeki rolüyle Ercan Kesal'a sunuldu.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: