Meltem Cumbul'un ilginç anısı!

Türkiye İsviçre Ticaret Odası Derneği’nin Dünya Kadınlar Günü için uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarının keşfetmek amacıyla düzenlediği etkinlik İsviçreli ve Türk doktorları bir araya getirdi. Oyuncu Meltem Cumbul, Raffles İstanbul’da düzenlenen etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

Magazin

Meltem Cumbul'un ilginç anısı! "KADINLAR YÜZDE 35, ERKEKLER YÜZDE 65!"
Oturumun moderatörlüğünü düzenleyen Yaprak Özer, reklam sektöründeki cinsiyet eşitsizliğine vurgu yaparak, “Kadınlar reklamlarda yüzde 35-65 oranında yer alıyorlar. Yalnızca bulaşık deterjanı ya da ruj gibi ürünlerde kadınlara yer verilirken, erkeklerin finans gibi gücü ve parayı temsil eden reklamlarda öne çıktığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNE EGZERSİZLE BAŞLIYOR
Etkinlikte yaşadığı deneyimleri katılımcılarla paylaşan Meltem Cumbul, oyunculukta stresle başa çıkabilmek için her güne egzersiz yaparak başladığını anlattı.

"BEDENİMLE İLİŞKİ KURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM"
49 yaşındaki oyuncu, "Stresten çok daha fazla mesleki açıdan zarara uğrayabilirsiniz. Her sabah uyandığımda parmak ucundan başlıyorum rahatlama egzersizime. Bunu yapmazsam bedenimle ilişki kurmakta güçlük çekiyorum. Eğer çok çalıştıysanız, istemediğiniz alanlarda bulunduysanız mutlaka geriliyor ve ses kısıklığı oluşabiliyor" dedi.

"KİMİN KİME NASIL TEMAS ETTİĞİ ÇOK ÖNEMLİ"
Meltem Cumbul, "Ben kendimi oyuncu olarak kabul ediyorum. Benim için mutlu olabilmek için güvenilir alanlarda olmak çok önemli. Sevgi önemli. Yaptığım meslekle ilgili olarak kimin kime nasıl temas ettiği benim için çok önemli. Mesleğimizde kadına nasıl bakılıyorsa erkeğe de öyle bakılıyor. Bu sebeple fiziksel bakıldığı noktada erkekle kadını ayırmak istemem" ifadelerini kullandı. "Nasıl büyütülüyoruz, nasıl ortamlara sokuluyoruz, bu ortamlarda hangi alanlarda nasıl tutuluyoruz... Yoksa zaten ben ömrünü internetin başında geçirerek de kimseyle bağ kurmadan yaşamanın yollarını bulabilirim belki de." Ünlü oyuncu, vefat eden annesinin psikoloğuyla aralarında geçen komik bir anasını katılımcılara anlattı.

"GÜZELLİĞİNE ÖNEM VEREN BİR KADINDI"
"Annem güzelliğe ve bakıma çok önem veren kadındı. Kanser olduğu zaman bir psikologla anlaşmaya çalışıyorduk. 'Eğer kendine bakmıyorsa benimle nasıl ilgilenecek?' diyordu hep. Annemin bakıma verdiği önemi doktoruna söyledim. Annem öldükten sonra doktorla bir yerde karşılaştım ve ‘Size annenizi hatırlatmak isterim’ dedi."

"SEKS HAYATIMIZ ÇOK GÜZELDİ"
"Bir gün seansta anneniz babanız hakkında ‘Şöyle yaptı böyle yaptı’ diye çok konuşuyordu. Sonra kapıdan içeri babanız girdi, 'Yine dünyaya gelsem yine onunla evlenirim’ dedi. Psikoloğu 'Nasıl yani?' diye sormuş. Annem de ‘Bir erkekten çok da şey beklememek lazım. Seks hayatımız çok güzeldi, dolayısıyla dört çocuğumuz oldu’ demiş." (KAYNAK: milliyet.com.tr)

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: