Meme kanserinde erken teşhisin önemi

Meme kanseri günümüzde her 8 kadından 1’inin kapısını çalan ve erken teşhis edildiğinde tam iyileşmenin sağlanabildiği bir hastalık. Bu nedenle uzmanlar her fırsatta “Düzenli olarak yapılan elle muayene, hekim kontrolü ve mamografi hayat kurtarıyor” diyerek erken tanının önemine dikkat çekiyorlar.

Kadın

Meme kanserinde erken teşhisin önemi Acıbadem Sağlık Grubu, Ekim ayındaki Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, erken teşhisle tam iyileşme sağlanabilen meme kanserine karşı farkındalık yaratma etkinliklerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Acıbadem Bakırköy Hastanesi tarafından düzenlenen Meme Sağlığı Farkındalık Etkinliği, arp dinletisiyle başladı. Acıbadem Bakırköy Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Latif Abbasoğlu'nun açılış konuşmasının ardından, Genel Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Deniz Böler meme kanserinde risk faktörlerini anlatırken, Radyoloji uzmanı Prof. Dr. Özlem Saygılı, en çok merak edilen konulardan biri olan mamografinin zararlı olup olmadığı konusuna açıklık getirdi. Meme Sağlığı Merkezi uzmanlarından Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras da meme kanserinde erken tanının önemini, bununla ilgili kilit konulardan biri olan her ay elle muayenenin nasıl yapılması gerektiğini katılımcılara aktardı. Meme kanseri tanısı alarak tedavisi devam eden hastalar etkinlik sonunda bu süreç boyunca neler yaşadıklarını paylaşarak, tüm katılımcılara duygu dolu anlar yaşattılar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: