Meme kanserine organik tedavi!

Meme kanserini önlemede taze meyve ve sebze yemenin önemi büyük

Yaşam

Meme kanserine organik tedavi! Prof. Dr. Çağatay Erden Daphan, sebze ve meyveyi daha çok tüketmenin meme kanseri için koruyucu olduğuna dikkat çekiyor. Taze meyve ve sebze yemenin sadece meme kanseri için değil, özellikle mide ve bağırsak kanserleri için de son derece faydalı olduğuna dikkat çeken Daphan, bubesinlerle alınan lif ve antioksidanın vücut için çok faydalı olduğunu kaydetti.

Kırmızı meyve ve sebze tüketimi önemli

Daphan, “Yapılan araştırmalarda özellikle ‘karotenoid’ denen maddelerin içinde bulunduğu turuncu, kırmızı sebze ve meyveleri içeren diyetin, sigara içen ya da fazla kilolu olan kadınlarda meme kanseri riskini azalttığı bulunmuştur. Bu maddeler en çok havuç, tatlı patates, ıspanak ve bal kabağında bulunmakta. Bu maddelerin kanda daha yüksek seviyede bulunduğu kadınlarda meme kanseri riskinde azalma saptanmış” diye konuştu.

Taze sebze meyveyle beslenmenin önemli yanında genetik faktörlerin de gözardı edilememesi gerektiği belirtildi. belirten Prof. Dr. Daphan, ailesinde hikayesi bulunan, yüksek meme kanseri riskine sahip kadınlarda böyle bir diyetin “kansere yakalanma riskini tamamen azaltacağı” yanılgısına da düşülmemesi gerektiği uyardı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: