MERT FIRAT'IN FİLMİ TARTIŞILACAK!

Geçen yıl seyirciyle buluşan "Başka Dilde Aşk" filmi katıldığı festivallerden boş dönmeyen ve gösterime girdiği dönemde seyircinin de büyük ilgi gösterdiği Mert Fırat, bu kez son dönemde de gündemde olan ensest konusunu sinemaya taşımaya hazırlanıyor.

Magazin

MERT FIRAT'IN FİLMİ TARTIŞILACAK! "Atlıkarınca" isimli sinema filminin senaryonun üzerine yaklaşık 1,5 yıldır çalıştıklarını belirten Mert Fırat, yine "Başka Dilde Aşk" filmini yöneten İlksen Fırat'la çalışacaklarını söyledi.

Filmde ensesti açıkça gözler önüne sermeyeceklerini ancak ortaya çıkan psikolojiyi ele alacaklarını belirten Fırat, "Bir aile üzerinden konuyu anlatacağız. Bu konu hassas diye toplumda tabu haline getiriliyor ve üzeri kapatılıyor. Biz bu konunun kapatılmasından, tartışılmamasından son derece rahatsızız. Bu tavrın, geri çekilmenin bir çeşit suç ortaklığını olduğunu düşünüyoruz. Çıkış noktamız bu" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: