MESAJLARI NE ANLAMA GELİYOR?

Erkeklerin mesaj yazma konusunda biz kadınlar kadar istekli ve başarılı olmadıkları kesin. Eğer sevgilinizin yazdıkları zaman zaman size de anlaşılmaz geliyorsa, aşağıdaki ipuçlarından yardım alabilirsiniz.

Magazin

MESAJLARI NE ANLAMA GELİYOR? MESAJ: Aslında pek bir şey ifade etmeyen ancak sizi cevap vermeye zorlayacak birkaç kelimeden oluşabilir. Örneğin; "Selam", "N'aber?" veya "Ne yapıyorsun?"

ÇEVİRİSİ: Bu erkek sizinle ilgilendiğini bilmenizi istiyor. Ayın şekilde o da aklınızda kalmayı garantilemeye çalışıyor.

NE YAPMALISINIZ? Belli ki egosunun biraz pohpohlanmaya ihtiyacı var. Ona eğlenceli bir yanıt yazarak hem egosunu okşamış hem de küçük flört oyununu sürdürmüş olursunuz.

MESAJ: "Bu akşam ne yapıyorsun?" veya "Bu hafta sonu kızlarla planın var öyle değil mi?" gibi bir mesaj gönderebilir.

ÇEVİRİSİ: Ciddi bir adım atmadan önce sizin tepkinizi ölçmek istiyor.

NE YAPMALISINIZ? Onu anlamamış gibi yapabilirsiniz. "Aklında ne var?" gibi bir yanıt yazarak gerçek niyetini anlamaya çalıştığınızı belli edebilirsiniz.

MESAJ: Bir türlü anlayamadığınız ve sembollerden veya eksik harflerden oluşan bir mesaj moralinizi bozabilir. Örneğin; "?"

ÇEVİRİSİ: Birbirinizin aklını okuduğunuzu düşünüyor olabilir. Bu nedenle mutlaka açık olması gerektiğini düşünmüyor.

NE YAPMALISINIZ? Ona hâlâ aynı dalga boyunda olduğunuzu hissettiren ama atağı mesajın ne anlama geldiğini anlayamadığınızı belirten bir mesajla karşılık vermeyi deneyin. Örneğin; "Günaydın, ayılamamış olabilir misin? En iyisi ara beni."

MESAJ: Filmlerden seçtiği saçma alıntı cümlelerden oluşan bir mesaj gönderebilir.

ÇEVİRİSİ: Erkekler beğendikleri bir filmde kullanılan sözleri ezberlemek için birbirleriyle yarışırlar. Bunlardan birini göndermiş olması sizinle flört etmeye çalıştığını gösterir. Size ne kadar komik olduğunu göstermeyi denediğini bilin.

NE YAPMALISINIZ? Sizi etkilemeye çalışmasının dışında, hangi filmden söz ettiğini bilip bilmediğinizi de test ediyor. Yazdığı alıntıyı Google'dan aratın ve nereden olduğunu öğrenerek karşılık verin. Şansınız yaver girmiyorsa siz de komik olduğunu düşündüğünüz bir filmden bir cümle gönderebilirsiniz.

MESAJ: Onu bir yere davet ettiğinizde evet veya hayır gibi net bir cevap vermektense, "Bu da bir seçenek olabilir" veya " Belki" gibi bir cümle kurabilir.


ÇEVİRİSİ: Bu tür bir mesaj, sizinle özel bir plan yapmayı düşünmediğini ve sorunuzu geçiştirmeye çalıştığını gösterir.


NE YAPMALISINIZ? Ondan hoşlanıyorsanız davetinize açık ve net bir cevap vermemiş olmasının sizi durdurmasına izin vermeyin. Ona "Pekala, uygun olduğunda beni haberdar edersin" veya "En iyisi ben karar vereyim" diyebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: