Mesut Özil: Kendimi geliştirmek için Arsenal'deyim.

Arsenal'in 50 milyon Euro bonservis bedeliyle renklerine bağladığı Mesut Özil, İngiliz basınının karşısına çıktı. Mesut, Dünya’nın en iyi ligine geldiğini ve kendisini burada daha da geliştirmek istediğini ifade etti.

Diğer Haberler

Mesut Özil: Kendimi geliştirmek için Arsenal'deyim. Arsenal'in yeni transferi Mesut Özil, milli maçlar için verilen aranın ardından yeni takımına katıldı. Londra kulübüyle ilk antrenmanına çıkan Mesut, daha sonra basın mensuplarının karşısına geçti. Yıldız oyuncu, Arsenal menajeri Arsene Wenger'in de katıldığı basın toplantısında, Londra kulübüne katıldığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Mesut, "Burada kendimi son derece rahat hissediyorum. Kulüpte gerçekten bir aile atmosferi var. Buraya geldiğimde herkes beni son derece sıcak bir şekilde karşıladı. Arsene Wenger de harika biri ve beni bir futbolcu olarak geliştireceğine inanıyorum. Buraya daha önce birçok genç futbolcu geldi ve zamanla çok daha büyük futbolcular oldular. Ben de Arsenal'e bunun için geldim" dedi..

Mesut, Real Madrid'den neden ayrıldığı yolundaki sorulara ise kaçamak yanıtlar verdi. Yıldız oyuncu, "Madrid'de çok güzel bir dönem geçirdim. Orada halen birçok arkadaşım var. Hem taraftarların hem de oyuncuların tepkilerine bakarsanız kimse benim neden transfer olduğumu anlayamadı. Ama bu futbol. Her zaman ileriye bakmalı ve bir sonraki adımınızı düşünmelisiniz. Ben de şu an dünyanın en iyi ligindeyim ve kendimi geliştirmek istiyorum. Bu yüzden doğru kulübü seçtiğime inanıyorum. Kendimi daha önce Almanya ve İspanya'da ispat ettim, İngiltere'de de ispat etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Mesut Özil, Arsenal'e transferinde menajer Arsene Wenger'in büyük payı bulunduğunu belirtti. Başarılı futbolcu, Fransız menajerin kendisiyle yaptığı telefon konuşmasında güven aşıladığını ifade etti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: