Mesut, Real Madrid'i karıştırdı!

İspanya 100 milyon avroluk Bale'den çok Mesut Özil'in takımdan ayrılışını konuşuyor. Mesut'un takımdan gönderilmesindeki hedef adam Ancelotti.

Diğer Haberler

Mesut, Real Madrid'i karıştırdı! İspanya 100 milyon avroluk Bale'den çok Mesut Özil'in takımdan ayrılışını konuşuyor. Mesut'un takımdan gönderilmesindeki hedef adam Ancelotti.

Real Madrid yaklaşık 100 milyon avro ödeyerek transfer ettiği Galli futbolcunun takıma katılışına sevinemedi. Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in transferin kapanmasına yarım saat kale Arsenal'a transfer olması İspanya'da büyük tepki yarattı.

Real Madridli futbolseverler Özil'in ayrılışına ilk tepkiyi Bale'nin imza töreninde gösterdi. Bir grup taraftar Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in tören esnasında yaptığı konuşmayı keserek "bize Mesut'tan bahset" diye bağırdılar. Taraftarlar bununla da kalmayarak Bernabeu Stadı önünde eylem yaptılar. Medya kuruluşlarını da mail yağmuruna tutan Madridli taraftarlar Mesut'un kimler tarafından gönderildiğinin kamuoyuna açıklanmasını istediler. Twitter ve Facebook gibi sosyal medyada da Mesut'un gönderilmesi Bale'nin transfer edilmesinin önüne geçti.

Mesut Özil'in Arsenal'a transferi İspanyol medyası tarafından da günün en çok tartışılan konusu oldu. Ülkenin önde gelen spor yazarları Real Madrid'in Mesut'u göndermekle tarihi bir hata yaptığını hatırlatarak Madrid'in ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmaması halinde bunun faturasının teknik direktör Ancelotti ve başkan Perez'e kesileceği uyarısı yaptılar. Spor yazarları bu gönderilişinin perde arkasında İtalyan teknik direktörün olduğunu da vurgulayarak, Mesut'un gölgesinin Ancelotti'yi sürekli takip edeceğini belirttiler.

Bu arada Real Madrid'de attığı gollerin bir çoğunun asistliğini yaptığı yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo da Mesut'un ayrılışına üzüldüğünü söyledi. Özil'in aldığı karara saygı duyduğunu kaydeden Ronaldo, eski takım arkadaşına yeni kulübünde başarılar diledi.

MEHMET ÇİFTÇİ - MADRİD / DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: