Meteoroloji uyardı! Beklenen kar geliyor mu?

Meteorolojiden hava durumu ile ilgili son uyarılar geliyor. Yer yer sağanak ve kuvvetli rüzgar beklenilen yerler açıklandı. Peki kar ne zaman geliyor?

Yaşam

Meteoroloji uyardı! Beklenen kar geliyor mu? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarıları geliyor. Yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz çevrelerinde yağışlı olacak. İstanbul'da ise hava sıcaklığı hissedilir derecede düşeceği açıklandı. Bu hafta genel olarak sağanak yağış bekleniyor.

İstanbul'dan kar manzaraları!

Ankara’da hafta sonu önemli bir yağış beklenmiyor. Cumartesiyi Pazara bağlayan gece hafif sağanak yağış bekleniyor. Pazartesi günü yağmur ve sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Hafta sonu güneyli rüzgarla artacak olan hava sıcaklığının, Pazartesi gününden itibaren yağışla birlikte hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış bugün akşam saatlerinde başlayıp 1 gün boyunca etkisini sürdürecek.


18.12.2017 Pazartesi günü: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

19.12.2017 Salı günü: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

20.12.2017 Çarşamba günü: Soğuk ve yağışlı sistemin Marmara’nın doğusu, Karadeniz İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyorj

İstanbul'da havanın Cumartesi günü parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı geçeceği, Pazar günü öğle saatlerinde yağışların etkisini arttıracağı ve kuvvetli olacağı (20-40 kg/metrekare) tahmin ediliyor. Rüzgarın Cumartesi sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde eseceği, Pazar günü öğle saatlerinden sonra kuzeyli yönlere dönerek etkisini azaltacağı bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte rüzgarın Pazar günü öğleden sonra kuzeyli yönlere dönmesiyle birlikte hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı ve önümüzdeki hafta boyunca mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: