METEOROLOJİ UYARDI: FIRTINA GELİYOR!

Türkiye bu gecceden itibaren yeni bir soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına giriyor.

Magazin

METEOROLOJİ UYARDI: FIRTINA GELİYOR! Sıcaklıklar 6-8 derece daha azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek. Yoğun kar yağışı ve oluşacak fırtına hayatı olumsuz etkileyecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ise yayınladığı son uyarıyla Ankara’da kar yağışının başlayacağını ve gecce saatlerinde kuvvetleneceğini bildirdi. THY ise önlem olarak 40 seferini iptal etti.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınladığı yoğun kar yağışı ve oluşacak fırtınanın hayatı olumsuz etkileyeceği şeklindeki son uyarı üzerine şimdiden bu önlemi aldıklarını belirten THY yetkileri kendi internet sitesinden yolcuları uyararak yarın uçacakları kente yapılacak sefer durumunu öğrenmeden evden çıkmamalarını bildirdi. Özellikle İç Hatlarda Ankara, Denizli, Trabzon, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Bodrum, Sivas, Erzincan, Sinop seferleriyle Dış Hatlarda ise Bakü, Cenevre, Hamburg gibi seferlerin şimdiden iptal edildiği açıklandı.

SÜRMELİ: "MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN"

Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli de yaptığı açıklamada vatandaşları uyardı: ‘Yarın mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın ve araçlarınızı çıkarmayın.’

Sürmeli, yarın İstanbul'da etkili olacak kar yağışının daha önceki kar yağışı kadar etkili olmayacağını açıklarken, "Ancak, kar yağışı ile birlikte beklenen fırtına deniz ulaşımını çok büyük oranda etkileyecek. Vatandaşlar bu konuda dikkatli olmalı" dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: