Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağış geliyor!

Marmara ve Karadeniz Bölgesi yarın Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. İstanbul'da hava sıcaklıklarının 10 dereceye kadar düşmesi, Marmara Bölgesi'nde mevsimin ilk karının Uludağ'ın zirvesine yağması bekleniyor.

Yaşam

Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağış geliyor! Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre yarın Marmara ve Karadeniz bölgesi Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. İstanbul'da yarın sabah saatlerinde başlayacak yağışlar öğle saatlerinde etkisini artıracak. Rüzgar ise yine öğle saatlerinde karayelden kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek. Karayelin etkisiyle hava sıcaklıkları sabah Trakya'da öğleden sonra ise Marmara'nın genelinde hissedilir derecede düşecek. Sıcaklık düşüşlerinin 10 dereceyi bulması beklenirken; yağışların gecce saatlerinde kesileceği tahmin ediliyor.

İŞTE BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, yarın ve Çarşamba günü Marmara Bölgesinde kar beklenmediğine dikkat çekerken, sadece Uludağ'ın zirvesine mevsimin ilk karının yağabileceğini belirtiyorlar. İstanbul merkezde sıcaklıkların günde 15-16; gecce 13 civarında olacağı tahmininde bulunuyorlar. Marmara'dan yayılan soğuk havanın çarşamba günü yurdun İç ve Doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra hızlı şekilde yurdu terk edeceğini vurguluyorlar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: