Metin Akpınar'dan komedyenlere eleştiri

Usta Yeşilçam sanatçısı Metin Akpınar, Posta Gazetesi'ne verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Magazin

Metin Akpınar'dan komedyenlere eleştiri Yeşilçam'ın usta sanatçısı Metin Akpınar Posta Gazetesi'ne verdiği röportajlarda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni dönem komedi filmlerini küfürlü olduğu için eleştirmediğini belirten Akpınar, "Küfür eleştirisi bizim zamanımızda da olurdu. “Çok küfürlü oyun” ya da “Hiç küfür yok, ne kadar güzel oyun” diye... İkisi de yanlış. Genelevde geçiyorsa olay, orada Cicero gibi konuşmanın anlamı yok ki, zaten kimse anlamaz. Mesnevi’yi anlatırken de argo olmaz. Ama argonun olduğu yerde de argo konuşulur." sözleriyle açıkladı.

Yeni nesil dönem komedyenleri için seviyesiz olarak açıklayan Akpınar, "Seviyesiz buluyorum. Ama bence bu seviyesizlik her şeyde. Bir ülkede bir şeyin çivisi çıktı mı, her şeyde çıkar. Sanatta da, siyasette de, ticarette de..." dedi.


Akpınar, arkadaşlarının bir bir vefat etmesiyle ilgili ise, "Köyden İndim Şehire’ filmimiz var ya, geçenlerde yine izledim. Kemal (Sunal), Halit (Akçatepe), Zeki... Hepsi gitmiş, bir ben kalmışım yaşayan. Ne acı... Değişmeyen tek son ölüm." dedi.

Zeki Alasya ile bir ortak olduklarını belirten Akpınar, "Tartışır doğrusunu bulursak uygulardık, bulamazsak bulmak üzere ertelerdik. Herkesin yapması lazım. Nazım Usta’nın dediği gibi; “Yârin yanağından başka her şeyde ortaktık” Zeki’yle. Onu her haliyle özlüyorum, bir yanım hep eksik." dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: