'MEYDANI BOŞ BULDULAR'

Tuğba Özay, 'Benim de hatalarım var. Zaman zaman yüreğine söz geçiremeyen bir insan konumuna düştüm' dedi.

Magazin

'MEYDANI BOŞ BULDULAR' 6 Ağustos geccesi Akmerkez'de Yaşar Öz'ün adamı Abdulcabbar Kibaroğlu'nun yaralanmasıyla sonuçlanan çatışmayı azzetmettirmek, çeteye yardım ve yataklıktan dolayı mahkum olan Tuğba Özay, tehliyesinin ardından ilginç bir itirafta bulundu.


Birçok şeyi kendi içinde yaşamayı tercih ettiğini fakat bazen duygularına söz geçiremediğini söyleyen Özay, 'Evet, benim de hatalarım var. Zaman zaman yüreğine söz geçiremeyen bir insan konumuna düştüm malesef. Her zaman kendi içimde yaşamayı tercih etsem de, bazı konularda kendimi dizginleyemediğim anlar olmuştur. Özellikle duygusal anlamda... Beni derinden yaralayacak, etkileyecek bir olayın içine sürüklenmiş değilim. Konuşulacak, tartışılacak çok şey var ama ben kendimi şu anda o psikolojide hissetmiyorum' dedi.

Meydanı boş buldular

Hapse girdikten sonra hayranlarının kendisindan uzaklaşmasından çok korktuğunu belirten Özay şunları söyledi: 'Ben içeri girdikten sonra özellikle yapılan asılsız haberler insanları her yere sürükleyebilir, insanların inançlarını köreltebilir diye düşündüm. 14 yıllık meslek hayatımda bir takım değerlerin arkasından koştum. İftiralar, yalanlar, hakkımda yapılan asılsız haberler... Meydanı boş bulup, kendini ortaya atıp, üzerimden prim yapmaya çalışanlar. Hayatın çirkinliklerine bulaşmış tüm şeyler. Bunlar beni çok derinden etkiledi. Dört duvar arasında sesimi duyarabileceğim bir durum yoktu. Tüm arkadaşlarım bana destek oldu. Bütün arkadaşlarım, dünyanın birçok ülkesinden sevenlerim yalnız bırakmadı, canım annem, canım babam ve avukatlarım beni asla yalnız bırakmadı. Ben oraya girmeden önce de sevenlerim benim yanımdaydı, oraya girdikten sonra da aynı oldu.'

Tahliye haberini nasıl aldı

Paşakapı Cezaevi'nin Bakırköy'e taşınacak olmasından dolayı arkadaşlarından ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşarken tahliye haberini aldığını söyleyen Tuğba Özay, şunları söyledi: 'Tahliyem benim için de olağanüstü bir sürpriz oldu. Bir elimdeki kitabı okuyup bir yandan arkadaşlarla sohbet ederken iki tutuklu bayan geldi. 'Müjdemizi isteriz, tahliye' dediler. Resmi bir karardan gelmiş bir haber olmadığı için pek anlamadık. Bakırköy'e taşınmanın stresini yaşarken önce bir duraksadım. Arkadaşlarım ranzalardan atlayıp haberin doğruluğunu öğrenmeye giderken görevliler geldi. Onlar da tahliye haberini verdiler. Mahkemenin açıldığına dair bir bilgi almıştam ama tarih belli değildi. Dosyaların incelendiğinde bu karara varılıyor. Hukuki süreç yeni başlıyor.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: