Mezdeke üyesi Aynur Kanbur'un ablası konuştu!

Mezdeke grubunun dansçılarından Aynur Kanbur evinde silahlı saldırıya uğradı. Evinde ölü bulunan Kanbur'un ablası telefonla katıldığı programda yaşananları anlattı.

Magazin

Mezdeke üyesi Aynur Kanbur'un ablası konuştu! Mezdeke üyesi Aynur Kanbur'un ablası Dilek Kıymış, Renkli Sayfalar'a telefon ile bağlanıp cinayete kurban giden kardeşinin ölümü ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte abla Dilek Kıymış'ın açıklamaları:

-Şüphelendiğimiz hiç kimse yok. Benim kardeşimin şüphelenilecek bir hayatı yoktu. Herkes biliyor. Hiç kimseye bunu yakıştıramıyorum ama böyle bir olay da yaşanmış değil ezelinden beri. Hiç öyle bir meselemiz yok. evi tarandı. Evinin içinde çöpünü dökerken benim kardeşim, apartmana girdi kıstırdı kardeşimi. Çünkü o açmazdı kapısını. Giriş dairesi burası. Çöple beraber paramparça etmiş kardeşimi. 9 kurşun sıkmış. Benim kardeşim de eğer şehitse kadın şehit.

"EVE GİTTİĞİMDE POLİS DOLUYDU"

- Rica ediyorum ses olun, çığlık olun, hükümetin bireylerine ulaşın bu iş çözülsün lütfen. Çünkü melek gibi bir insan kayboldu gitti.

- Kızı aradı beni, dışarıdaydı işten gelmek üzereydi. 'Teyze evden arıyorlar, eve gitmen lazım. Silah sesi varmış bizim dairede' dedi.

- Kardeşimi aradım cevap vermeyince hemen gittim. Polis doluydu içeride zaten.

"BENDEN HABERSİZ SU İÇMEZ"

- İçeriye doğru yöneldiğimde polis sokmadı. 10-15 dakika dışarıda bekledik. Lütfen bunları aydınlatın. Benim kardeşim gitti zaten ona bir şey yapamayacağız. Katil de yakalansa bir şey olmayacak. Belki sebebi belli olacak ama neden?

- Biz birbirimizin kara kutusuyuz doğduğumuzdan beri. Aramızda 5 yaş var ben ablasıyım. Benden habersiz su içmez. Biz birbirimize çok bağlı bir aileyiz. Ben kendim gibi biliyorum kardeşimi. Beni bırakın arkadaşlarına sorun. Emniyet sabaha kadar sorguladı herkesi. İşin kötü tarafı zaten bu. Sebep yok, kimse yok. Şüphe yok. Neden?

"ÖLMEDEN BİR SAAT ÖNCE TELEFONLA KONUŞTUK"

- Polis çok iyi çalıştı, Allah razı olsun. AİHM'e başvuracağım, idam çıksın artık yeter. Çocuklara tecavüz, kadınlara ölüm. İdam çıksın artık!

- Polis bütün kameraları söktü. Çok sıkı çalıştılar. Sabaha kadar en az 10 kişi sorgulandı yakın çevreden.

- Saat 20:15'te bu iş başına geliyor. Kardeşimle 19:10 gibi konuştum. Spora gitmişti o gün. Hergün konuşuyoruz 2-3 kez. Ben onu aramıştım, duymadı. Sonra geri dönüp o beni aradı, ben duymadım. Bir daha aradım günlük mevzuları konuştuk. 'Akşam yemeğe gelecek misin, ben mi geleyim' hadiseleri. 'Spordan geldim ben çok yorgunum kız geliyor yemek hazırladım yemek yiyeceğiz' dedi. Gündüz ona ulaşabilseydim akşam kardeşime gidecektim.

- Çöpü daire kapısının önüne koyma saati var onun. Rutindir 20:15... Olay yakın takibi gösteriyor. Bilmiş, takip etmiş ama kim? Öldürme amaçlı biri gelmiş. 9 kurşun, 2 tanesi sekmiş. 7 tanesi vücudunda. Bu nasıl bir canilik?

"7 SENE ANNEMİZE BAKTI"

- Apartman komşuları ilk kurşun sesinde balkona koşuyor. Dışarıdan mı diye. Silah sesleri devam edince merdivenlere yöneliyorlar O sırada bunu yapanlar kaçıyor. 2 kişi oldukları, hatta birinde siyah kapüşon, diğerinde siyah atkı olduğu yönünde bir bilgi verildi mahalleli tarafından.

-Kardeşim 7 sene anneciğine baktı. Üzüntülerini gömdü başına bu iş geldi. Annemizi kaybedeli 2,5 yıl oldu. Kızının sağlığı iyi değil, şu an tansiyonu çok yüksek.

Aynur Kanur'un ekip arkadaşı Mezdeke dansçısı Dilek Maltepe ise şunları söyledi:

- Antalya'dan yeni geldim. Kapının çalınıp çalınmadığını bilmiyoruz. Sadece kapıya çöp bırakırken oluyor bu olay. Bir tek onu biliyoruz. Her gün konuşuyor, her gün görüşüyorduk. En son görüşmemizde hatır sorduk birbirimize. Günlük şeylerden konuştuk.

- Haberi mesajla aldım. Ablası mesaj gönderdi. O kadar emin konuşuyorum, bu bir sevgili erkek olayı değil. Resmen infaz edilmiş kız.

- Çok düzgün yaşayan, ailesine bağlı bir insandı. Şu anda herkes çok perişan.

- Aynur bir hastalık geçirdi ve bu olaydan çok etkilendi. Maddi sıkıntısı yoktu. Kimse tarafından tehdit edilmiyoruz, öyle arkadaşlarımız yok. Öyle bir ortamımız yok.

- Aynur'u sorsanız 'dünya iyisi, melek arkadaşım' derim... Yakıştıramıyorum, hiç kimse de yakıştıramıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: