Mezoterapi nedir?

Saç dökülmesi, sağlıksız saçlar için en sık kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan mezoterapi farklı sorunlar için de kullanılıyor. İşte yan etkisi bulunmayan bir tedavi yöntemi olan mezoterapinin kullanım alanları ve etkileri. 20 Ekim 2015

Yaşam

Mezoterapi nedir? Kelime anlamı olarak “meso=orta” ve “terapi=tedavi” meydana gelip ‘orta deri tedavisi‘ anlamına geliyor. İlk defa 1952 yılında Fransa’da Dr. Michel Pistor tarafından tesadüfi bir tedavi sırasında bulunmuştur. O zamandan bu yana etkin bir biçimde kullanılmaktadır. 1987’den itibaren alternatif tıbbın önmeli bir konusu haline gelmiştir.

Mezoterapi son zamanlarda estetik alanında başarıyla uygulanabilen bir tedavidir. Özellikle selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamalarda, saç dökülmesi, yüz gençleştirme tedavilerinde mezoterapi uygulanmaktadır.

Mezoterapide problemli bölgeye uygun solüsyonlar hazırlanarak uygulanır. Mezoterapi, çok ince ve kısa iğne uçları kullanılmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Bir seans 10- 15 dakika sürer. Seans araları genellikle 3-7 gün civarındadır.

KİMLER MEZOTERAPİ YAPTIRAMAZ

Kalp rahatsızlıkları, hamileler, diyabet hastaları, kanser hastaları gibi durumlarda mezoterapi uygulanmaz. Mezoterapi uygulama tedavilerinde bildirilmiş önemli bir yan etkisi yoktur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: